Kasijas nuk dorëzohet, na e tregon me veprimin e fundit

Pas plot dy muajsh Iker Kasijas është paraqitur në qendrën stërvitore të Portos. Portieri legjendar më 1 maj pësoi një arrest të rëndë kardiak, duke rrezikuar seriozisht jetën. Pas operacionit, që fatmirësisht shkoi mirë u arrit që të normalizohej gjëndja shëndetësore e 38-vjeçarit.
Pas një periudhe të gjatë heshtjeje, duke shfaqur paqartësi të mëdha nëse Kasijas do e vazhdojë karrierën e tij, më në fund vjen një reagim që do të thotë shumë. Spanjolli ka postuar ditën e sotme nje foto në profilin e tij zyrtar në “Twitter” ku shfaqet bashkë me shokët e ekipit, duke hyrë në qendrë stërvitore të Portos.

Sigurisht, nuk mund të mendohet një rikthim i menjërhershëm në fushat e lojës. Me shumë mundësi Iker do i nënshtrohet seancave të gjata testuese dhe stërvitore në mënyrë individuale. Megjithëse, mbetet e paqartë nëse Kasijas do zbresë në fushë, me postimin e fundit na tregon se ai po bën maksimumin për t’u rikthyer.

Kontrata e tij me portugezët përfundon verën e ardhme dhe akoma nuk mendohet ndërprerja e saj. Në ditët në vijim do të kemi një panoramë më të qartë të asaj çka do ndodhë me jetën profesionale të një prej legjendave të futbollit botëror.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online