Pep është më i suksesshëm se tre ekipe bashkë, “legjenda” vazhdon

Pep Guardiola është një fitues i lindur. Trajneri spanjoll vit pas viti i shton trofe palmaresit…

“Kështu po i vrasim futbollistët”, Guardiola lëshon kushtrimin!

Mançester Siti po zhvillon miqësore dhe fazën përgatitore në Azi, ndërsa Pep Guardiola ka një shqetësim…

Guardiola takim me Nedved në Torino, arsyeja do t’u habisë

Pep Guardiola do të zbarkojë javën e ardhshme në Torino. Trajneri i Mançester Sitit dhe drejtuesi…

“Sezonin e ri do e nisim nga zero”, shuhet ëndrra e Juves për stolin

Juventusi nuk ka zyrtarizuar akoma trajneri e ri. Në vendin e lënë bosh nga Maks Alegri…

VIDEO | “Mos u largo, ndryshe jemi të mbaruar!”, Siti e pret

Pati të qeshura

“Guardiola te Juventusi? Budallallëk, ja ku gabuan bardhezinjtë”

Pep Guardiola është ëndrra e madhe e Juventusit për stolin. Spanjolli ka edhe dy vite kontratë…

Ofertë e parefuzueshme, Siti synon të “blindojë” Guardiolën

Pep Guardiola ka edhe dy vite kontratë me Mançester Sitin, me klubin anglez që është gati…

VIDEO | Shokimi i Guardiolës: Sot e gjete të ma bëje këtë pyetje? Po më akuzon?

Mançester Siti u tregua i pamëshirshëm kundër Uotfordit, duke fituar 6-0 në finalen e FA Cup.…

Guardiola-Juve, më qartë se kaq nuk ka!

Juventusi është në kërkim të një trajneri. Maks Alegri nuk do të ulet më në stolin…

Sterling: Sekreti i Sitit? Një vendim i Guardiolës na ndryshoi!

Mançester Siti fitoi titullin kampion në Premier League dhe ky sezon ka qenë thuajse perfekt për…

“Bomba” e madhe, rriten shanset për Juventusin!

Juventusi i surprizoi të gjithë verën e kaluar me blerjen e Kristiano Ronaldos. Goditja e madhe…

Guardiola: Lojtarët e mi meritojnë respekt, do të na shkatërrojnë nëse nuk ia dalim

Mançester Siti është në garë për dy trofe këtë sezon, Premier League dhe FA Cup. Trajneri…

Ju tregoj si Siti u bë klub i madh, rinovimin e Kompani e flasim me… birra përpara!

Mançester Siti vuajti shumë për të fituar kundër “dhelprave” të Leisterit në shtëpi. Një gol i…

Batuta për golin e Kompani dhe një “thumbim” për Klop, Guardiola “show”

Pep Guardiola ka folur para gazetarëve në përfundim të ndeshjes ndaj Leister Sitit të fituar me…

Guardiola: Standartet i vendosim ne, ja pse e falënderoj Liverpulin

Pep Guardiola, trajneri i Mançester Sitit, ka folur për mediat angleze sot sa i takon titullit…

Guardiola: S’ka kohë për festë, Liverpuli nuk do gabojë

Mançester Siti është shumë pranë të shpallurit kampion për të dytin vit radhazi i kampionatit anglez.…

Statistikë historike, “Old Trafford” kthehet në fortesën e…Guardiolës

Pep Guardiola është një emër që do mbahet mend gjatë nga tifozët e Mançester Junajtid. Vite…

Mungesa e madhe e derbit, e konfirmon Guardiola

Mançester Siti do të tentojë fitoren nesër në mbrëmje kundër “armiqve” të Junajtid për shumë arsye.…

Gulit: Guardiola fitoi falë Rajkard, pse s’e fiton tani Championsin?!

Ndërhyrja e VAR-it në sekondat e fundit të ndeshjes i hoqi mundësinë Mançester Sitit dhe Pep…

Guardiola: Tani na duhet gjumë! Kampionatin nuk e lëshojmë

Pep Guardiola nuk mund ta fshinte trishtimin e madh që i solli eliminimi dramatik në çerekfinalet…

E pyesin për Sane, Guardiola zbulon gabimisht të ardhmen e një tjetër lojtari!

Mançester Siti po negocion me Leroi Sane për rinovim. Kontrata e gjermanit me “qytetarët” përfundon në…

Armiqësia me Guardiolën, Eto: Isha mbi Mesin, Interi bëri blerjen më të madhe në histori!

Sulmuesi i famshëm kamerunas, Samuel Eto, i cili tashmë aktivizohet në Katar, me Katar SC, ka…

Sezoni fantastik i Sitit, Guardiola tenton dy rekordet e “pamundura”!

Pep Guardiola është një nga revolucionarët e futbollit. Spanjolli po drejton Mançester Sitin për sezonin e…

“Barcelona ime më e mira në histori? Ka vetëm një mënyrë për ta mësuar!”

Pep Guardiola është një ndër trajnerët më të mirë aktual në futboll. Trajneri spanjoll, u bë…

“Kur Guardiola do lojtar 100-milionësh, hapet pak rubineti i gazit”

Përfshirja e sheikëve nga Lindja e Mesme pa dyshim e ka bërë futbollin më të pasur.…

Guardiola gjen mesfushorin ideal, synon “të preferuarin” e Simeones

Mançester Siti prej kohësh është në kërkim të një zëvendësuesi për Fernandinjon. Mesfushori brazilian, tashmë në…

Guardiolën e shqetëson diçka: Ja për çfarë i lutem Zotit!

Ndalimi i kampionateve si pasojë e ndeshjeve të kombëtareve është një problem i madh për klubet…

Guardiola: Nuk dua të fitoj në këtë mënyrë, më vjen keq!

Mançester Siti mori një kualifikim të çmendur në “FA Cup”, teksa përmbysi Suonsin në transfertë, duke…

Guardiola elozhe për yllin e skuadrës: Lojtar për t’u marrë shembull!

Pep Guardiola ka thënë se është një nder që Bernardo Silva është nën urdhrat e tij.…

Guardiola tërbon anglezët: E dua Mynihun dhe Bajernin!

Bajerni i Mynihut do të presë mbrëmjen e sotme Liverpulin në “Allianz Arena” për të zhvilluar…

Guardiola i tregon derën mesfushorit: Nëse nuk do të qëndrojë, le të largohet!

Mançester Siti do të luajë mbrëmjen e sotme përballjen e kthimin ndaj Shalkes. Sfida e parë…

“Unë te Juventusi?”, Guardiola befason me përgjigjen e tij!

Pep Guardiola është një ndër trajnerët më të mirë në botë aktualisht, me spanjollin që drejton…

Guardiola dhe 120 milionë euro për një talent, Juve “hap thesin”

Juventusi nuk është dorëzuar dhe po pret me padurim ndeshjen e 12 marsit kundër Atletikos në…

Roben: Askush mbi Pep Guardiolën, ju tregoj arsyen!

Bajerni i Mynihut do të përballet sonte në mbrëmje kundër Liverpulit në “Anfield”, në një nga…

Mançester Siti sheh nga e ardhmja, gati të kopjojë… Realin!

Pep Guardiola mori drejtimin e Mançester Sitit në verën e vitit 2016 dhe ka arritur të…

Guardiola “tërbon” Realin, trajneri snobon arritjet e galaktikëve

Pep Guardiola njihet si një nga trajnerët më të suksesshëm të viteve të fundit, teksa fitoi…

Guardiola: Barça dhe Reali sipër nesh, të nxjerrim mësim nga… De Jong!

Mançester Siti nuk pati probleme për të avancuar më tej në FA Cup. “Qytetarët” mposhtën Bërnlein…

Shokon i “pangopuri” Guardiola: Nuk kënaqem kurrë me lojtarët e mi!

Mançester Siti mori një fitore disi të lehtë një ditë më parë në transfertën e Hadërsfilldin,…

Murinjo shfajësohet: Guardiola dhe Klop patën mbështetje, unë jo

Zhoze Murinjo ka dhënë një intervistë të gjatë për “Bein Sports”, ku ka hedhur disa akuza…

Ditëlindja e “trishtë” e Guardiolës: Nuk festova, sepse nuk kam miq!

Pep Guardiola festoi 48-vjetorin e lindjes ditën e djeshme dhe urimet për trajnerin e Mançester Sitit…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online