Guardiola i tregon derën mesfushorit: Nëse nuk do të qëndrojë, le të largohet!

0

Mançester Siti do të luajë mbrëmjen e sotme përballjen e kthimin ndaj Shalkes. Sfida e parë e luajtur në Gjermani përfundoi me shifrat 2-3 në favor të “Citizens”. Përpara takimit, Pep Guardiola, ka folur në konferencën përpara mediave, teksa përveç sfidës, ka sqaruar edhe çështjen “Gyndogan”.

CHAMPIONS LEAGUE – “Njerëzit mendojnë se ngaqë u eleminua Reali, tani Championsi do të jetë  lehtë. Gjithsesi, fillimisht na duhet të shkojmë në çerekfinale, pasi asgjë nuk ka mbaruar. Të gjithë ekipet që do të jenë në vazhdim të kompeticionit do të jenë një nivel me Realin, pasi janë ekipe të mëdha.”

REZULTATI – “Të thëm të drejtën e preferoj më shumë këtë rezultat se sa ai që kisha ndaj Liverpulit sezonin e shkuar (3-0 në favor të “The Reds” në ndeshjen e parë). Sidoqoftë, janë edhe 90 minuta për t’u luajtur. Kemi punë për të bërëë.”

GYNDOGAN – “Nëse Ilkay nuk do të qëndrojë atëherë le të largohet. Ne do të dëshironim të qëndronte. E thash dhe më parë, nëse do të qëndrojë, atëherë do të flasim për të firmosur kontratën e re, nëse do të largohet mund të largohet.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.