Guardiola elozhe për yllin e skuadrës: Lojtar për t’u marrë shembull!

0

Pep Guardiola ka thënë se është një nder që Bernardo Silva është nën urdhrat e tij. Ylli portugez nënshkroi një kontratë të re me “Qytëtarët”, që do e mbajë atë në Mançester deri në vitin 2025. “Jam shumë i lumtur dhe mirënjohës që Bernardo ka ende dëshirën për të qëndruar me ne”, tha fillimisht Guardiola.

“Në fund, ne i gjykojmë lojtarët tanë në atë që japin në fushën e lojës dhe Bernardo, ka qenë lojtari më produktiv për ne. Ai është një djalë i mrekullueshëm, shokët e skuadrës e duan. Cilësitë e tij brenda fushës së lojës dihen, por ajo që më pëlqen më shumë është mënyra si sillet jashtë fushave. Një lojtar për t’u marrë shembull”, përfundoi strategu spanjoll.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.