VIDEO | “Mos u largo, ndryshe jemi të mbaruar!”, Siti e pret

0

Një ndër objektivat primarë të Mançester Sitit dhe Pep Guardiolës këtë merkato është Bruno Fernandes. Lideri i Sportingut të Lisbonës kërkohet me ngulm nga “Citizens”, të cilët i kanë nisur prej kohësh bisedimet.

Një natë më parë, ekipi nga Lisbona triumfoi në finalen e Kupës ndaj Portos, duke ngritur trofeun pas triumfit nga “ruleta ruse” e 11-metërshave. Pas festës futbollistët folën për mediat, ku deklarata që ra më shumë në sy, ishte ajo e Kire Ristovskit, i cili foli pikërisht për largimin e mundshëm të Bruno Fernandes.

“Duhet të qëndrojë me ne edhe sezonin e ardhshëm, ndryshe jemi të mbaruar!”, deklaroi mbrojtësi, me Fernandes që e kaloi me të qeshura të gjithë situatën. Tashmë pritet me interes se si do të shkojnë bisedimet mes klubeve, teksa javën e shkuar ishte përfolur për një akord mes Sitit dhe Sportingut për gati 50 milionë euro.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.