Browsing Tag

pep guardiola

VIDEO | Edersoni si mesfushor, çfarë reagimi nga Guardiola!

Siti-Ulvërhempton ka tërhequr vëmendjen edhe pas përfundimit të ndeshjes. Kokusi ka qenë te reagimi i trajnerit Pep Guardiola pas një daljeje të portierit Ederson, i cili në mesfushë tregoi cilësitë e tij me këmbë. Portieri brazilian…

Siti rrezikon përjashtimin nga Champions? Reagon Guardiola!

Gjatë ditës së djeshme, “Football Leaks” nxori lajmin që Mançester Siti rrezikonte përjashtimin nga Champions, duke filluar nga sezoni i ardhshëm. Qeveria e futbollit europian është në hapat e fundit të një hetimi, ndërsa klubi anglez ka…

Guardiola tërbohet me Sterling: Gjëra të tilla nuk bëhen!

Mançester Siti nuk hasi shumë probleme për të fituar derbin e qytetit, duke mposhtur Mançester Junajtid me rezultatin 3-1. Ky trepikësh i ngjit djemtë e Guardiolës në vendin e parë me 32 pikë, dy më shumë se Liverpuli dhe dhjetë pikë sipër…

Guardiola i mbyll dyert Sanços: Sa të jem unë, nuk ka shanse!

Xheidon Sanço nuk pranoi të rinovonte kontratën me Mançester Sitin dhe gjatë verës së kaluar u transferua te Dortmundi në Bundesligë. 18-vjeçari ofensiv po shkëlqen këtë sezon me verdhezinjtë, ndërkohë që debutoi me kombëtaren e Anglisë në…