Browsing Tag

Parma

Interi nis shitjet, largohet sulmuesi francez

Interi ka zyrtarizuar shitjen e talentit francez Jan Karamoh te klubi i Parmës. Mëngjarashi i bashkohet skuadrës emiliane në një marrëveshje huazimi me detyrim blerje në fund të sezonit. Në rast shitje të mëvonshme të lojtarit Interi do të…

Serie A apo Premier Ligë? Baloteli ka një preferencë

Mario Baloteli është një lojtar i lirë. Edhe pse zhvilloi një fazë të dytë pozitive dhe shënoi 8 gola në 12 ndeshje, bashkëpunimi i sulmuesit me Marsejën nuk vazhdoi. Mino Raiola po punon për t’i gjetur një ekip të ri. 28-vjeçarin e duan…

“Faleminderit për gjithçka”, Dermaku ndahet me Kozencën

Kastriot Dermaku realizoi ëndrrën e tij të madhe duke u transferuar në Serie A. Mbrojtësit shqiptar iu desh të tregohej i duruar për vite me radhë për të shijuar suksesin e sotëm. Trasnferimi te Kozenca dy vite më parë ishte momenti kyç i…

Parma e prezanton, mbrojtësi i kombëtares gati për Serie A

Kastriot Dermaku është zyrtarisht një lojtar i Parmës. Mbrojtësi i kombëtares shqiptare u aktivizua sezonin e kaluar me Kozencën në Serie B, aty ku zhvilloi 32 ndeshje dhe shënoi një gol. Palët nuk rinovuan kontratën, 27-vjeçari doli…

Dermaku hedh hapin e madh, transferohet në Serie A

Kastriot Dermaku do të luajë në Serie A sezonin e ardhshëm. Mbrojtësi i kombëtares shqiptare nuk rinovoi me Konzencën, doli lojtar i lirë dhe u transferua tek ekipi i Parmës me parametra zero. 27-vjeçari, i cili ka zhvilluar tre ndeshje…

Në Itali i besojnë akoma, ofertë për Mario Balotelin

Mario Balotelit i përfundon kontrata me Marsejën ditën e fundit të qershorit dhe e ardhmja e tij është e paqartë. Megjithatë, në Itali i besojnë ende dhe kanë përgatitur një ofertë për 29-vjeçarin (i mbush në gusht). Parma po insiston…

VIDEO | Napoli shkatërron Parmën, Hysaj asist

Napoli është rikthyer te fitorja në Serie A, teksa ka shkatërruar Parmën në transfertë me shifrat 0-4. Me nga dy gola për çdo pjesë, ekipi i Ançelotit ka shkurtuar përsëri hendekun me Juventusin, që tashmë është përsëri në 13 pikë.…

VIDEO | Zhervinjo sfidon CR7, Parma shtang Juventusin në limite

Parma vazhdon të surprizojë të mëdhatë në këtë sezon të Serie A. Pasi mundën në “San Siro” Interin, skuadra e drejtuar nga Roberto D’Aversa ka zhvilluar një tjetër paraqitje heroike, teksa ka barazuar ndaj Juventusit me rezultatin 3 – 3,…

Baloteli ndërron destinacion, bën gati rikthimin e bujshëm

Mario Baloteli është një ndër emrat më të përfolur të merkatos së janarit. Italiani, i cili e ka vendosur tashmë që do të largohet nga Nica, fillimisht u mendua se do të kalonte te Olimpiku i Marsejës. Gjithsesi, në raportitem e fundit…

VIDEO | Fitore Champions-i, Milani i bën rrugë përmbysjet

Trepikësh tepër i rëndësishëm për kuqezinjtë e Milanit. Ekipi i Gatuzos fitoi përballë Parmës me rezultatin 2-1, duke rikthyer avantazhin. Pjesa e parë nuk dhuroi gola, ndërsa gjithçka ndodhi në fraksionin e dytë të lojës. Roberto…

VIDEO | Fitore me aromë Europe, Parma ëndërron

Fitorja e dytë rresht në kampionat për Parmën dhe vendi i gjashtë në renditje. Ekipi emilian mposhti Sasuolon me rezultatin 2-1, duke u ngjitur në kuotën e 20 pikëve dhe dukë bërë tifozët të ëndërrojnë. Goli i parë i ndeshjes erdhi shumë…

VIDEO | Torino shpartallon Sampdorian, Sasuolo sheh Europën

Torino shpartalloi Sampdorian në transfertë më rezultatin 1-4, duke regjistruar rezultatin e gjashtë pozitiv rresht në kampionat. Tre humbje dhe tre fitore për ekipin e Maxarrit, që ngjitet në vendin e shtatë në kuotën e 17 pikëve. Beloti…

Fillim i ri për Parmën, ndërrohet presidenca e klubit emilian

Me datë 16 nëntor të vitit të kaluar, Jiang Lizhang u bë presidenti i Parmës dhe të gjithë tifozët filluan të besonin se ditët e errëta të ekipit kishin marrë fund dhe paratë kineze do të sillnin yje në “Tardini”. Ekipi arriti të sigurojë…

VIDEO| Parma fluturon, Zhervinjo shënon golin e vitit

Parma ka marrë një fitore me shumë vlerë sot në shtëpi, duke mundur 2-0 skuadrën e Kaljarit. Suksesi i dytë për Parmën, e cila një javë më parë arriti që të mposhte në Milano Interin. Sot, në shtëpi ndaj Kaljarit normalisht që vlerë kanë…

Interi “pa busull”, mundet nga Parma në “San Siro”

Inter vazhdon të mbetet pa ide në këtë fillim sezoni, mundet brenda në “San Siro” nga Parma, e cila këtë sezon është rikthyer ne elitën e futbollit italian pas shumë vitesh mungesë. Ishte pikërisht një super gol i talentit 20-vjeçar,…

Juventus ruan ritmin, Ronaldo vazhdon “agjërimin”

Nuk ka pasur shumë surpriza ndeshja midis Parmës dhe Juventusit. Kampionët e Italisë gjetën avantazhin që në minutën e dytë të takimit me anë të kroatit Mario Mandzukiç. Parma arriti të barazonte shifrat falë një gafe të Sheznit që u…

Parma përforcon sulmin, Zhervinjo rikthehet në Itali

Parma ka zyrtarizuar afrimin e sulmuesit Zhervinjo. 31 vjeçari nga Bregu i Fildishtë rikthehet në Itali, mbas dy viteve të kaluara në futbollin kinez me ekipin e Hebeit. “Parma shpall regjistrimin e lojtarit Zhervais Lombe Jao Kuasi…

PSG i ofron Parmës ish-sulmuesin e Realit

Sipas lajmeve që vijnë nga Franca, PSG i ka ofruar ekipit të Parmës njërin nga lojtarët e saj. Bëhet fjalë për spanjollin, Heze Rodrigez, i cili mbylli sezonin me ekipin e Stokes, ku zhvilloi vetëm 13 ndeshje dhe 1 gol të shënuar.…

Vendos Apeli: Parma feston, Kalaio rikthehet në janar

Gëzim në ekipin e Parmës dhe çlirim për sulmuesin Kalaio. Gjykata Federale e Apelit ka mbështetur apelimin e klubit emilian në lidhje me penalizmin prej 5 pikësh për sezonin e ardhshëm. Gjykata ka anuluar dënimin më pesë pikë të Parmës…

Kalaio betohet në kokë të fëmijëve: Jam i pastër!

Ka nisur seanca e apelit e klubit të Parmës dhe sulmuesit, Emanuele Kalaio. Klubi emilian dhe sulmuesi akuzohen për trukim të ndeshjes së fundit të vitit të kaluar përballë Specias. Parma kërkonte fitoren për t’u rikthyer në Serinë A dhe ia…

Uniku Zamparini, trajner dhe “luftë” Parmës

Presidenti vullkanik i Palermos nuk është dorëzuar. Mauricio Zamparini, në një prononcim për “Giornale di Sicilia”, komenton situatën aktuale dhe “luftën” Palermo-Parma për një vend në Serinë A. Parma akuzohet për trukimin e ndeshjes së…

Parma e tepron, çmime rekord për Ronaldon

Kristiano Ronaldo në Serinë A është një biznes gjigant, një operacion financiar që pasuron të gjithë dhe tashmë po shihen rezultatet. Edhe klubet e tjera po ia shohin vlerën, sepse interesimi për Serinë A është rritur ndjeshëm dhe…

Parma ëndërron Balotelin, gati oferta për Nicën

Mbas shumë vështirësish, Parma ia doli të rikthehej në Serinë A, aty ku e meriton të jetë ky emër i i futbollit italian, që është edhe klubi i fundit nga gadishulli Apenin që ka fituar kupën UEFA (sot Europa League). Dukalët kërkojnë të…