VIDEO| Parma fluturon, Zhervinjo shënon golin e vitit

Parma ka marrë një fitore me shumë vlerë sot në shtëpi, duke mundur 2-0 skuadrën e Kaljarit. Suksesi i dytë për Parmën, e cila një javë më parë arriti që të mposhte në Milano Interin. Sot, në shtëpi ndaj Kaljarit normalisht që vlerë kanë pikët, por tifozët që kishin zgjedhur të ndiqnin atë sfidë kanë shijuar dhe një nga golat më të bukur që mund të kenë parë në jetën e tyre.

Zhervinjo, ai që e keni parë dhe tek Roma mori i vetëm iniciativën që të shënonte golin e vitit. Sulmuesi mori topin pranë zonës së tij dhe avancoi i vetëm, duke turpëruar gjysmnë e ekipit kundërshtar dhe në fund, festë e merituar.

Ishte goli i sigurisë për Parmën, por dhe një nga më të bukurit pa diskutim të këtij viti, pasi jo ccdo kush mund të shënojë një gol të tillë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online