Goditja e madhe e Njukasëll, firmos talenti francez

Klubi i Njukasëllit po kryen si rrallëherë shpenzime të frikshme. Pasi thyen rekordin e klubit për…

“Gënjeshtar, mendon veç për paratë”, Benitez sulmohet nga ish-presidenti

Rafa Benitez mbylli aventurën 3-vjeçare me Njukasëllin dhe nuk kaloi shumë kohë për të gjetur ekipin…

Do mbajë numrin legjendar, blerja rekord e Njukasëllit nuk i beson syve

Njukasëll zyrtarizoi ditën e djeshme blerjen më të shtrenjtë në historinë e klubit, brazilian Joelinton. Për…

Blerja më e shtrenjtë në histori, një brazilian për sulmin e Njukasëllit

Njukasëlli e ndiqte prej kohësh dhe arriti që ta transferojë në “St. James Park” më në…

Njukasëll zyrtarizon marrëveshjen, një anglez i njohur pason Benitez

Njukasëll ka zyrtarizuar pasuesin e Rafa Benitez. Milarderi anglez Majk Eshli ia ka besuar pankinën një…

Eksperienca në Premier për t’u harruar, sulmuesi rikthehet në La Liga

Hozelu nuk do të jetë më pjesë e Njukasëll. Sulmuesi nuk ka arritur të bindë në…

30 milionë nuk mjaftojnë, Junajtid merr “jo” për një talent

Saktësia dhe stabiliteti i djaloshit në fushë e impresionojnë Solskjaer

Interesim nga Premier Liga, katër klube pas Strakoshës

Tomas Strakosha është një nga pikat më të forta të Lacios dhe kombëtares shqiptare. 24-vjeçari e…

Vjen shansi i artë për Xherard, ofertë nga klubi i njohur i Premier Ligës

Stivën Xherrard nuk ia doli të rikthente Rejnxhër te titulli kampion. Hendeku me rivalët e Selltik…

“Jam shumë i trishtuar!”, Rafa Benitez sqaron ndarjen me Njukasëllin

Rafa Benitez u largua nga Njukasëlli para disa ditësh. Palët u ndanë pas tre viteve bashkëpunim.…

Premier Liga nuk refuzohet, trajneri i mrekullisë përgatit rikthimin

Premier Liga nuk refuzohet, trajneri i mrekullisë përgatit rikthimin

Çfarë gare, “derbi” milanez për stolin e Njukasëllit

Rafa Benitez dhe Njukasëlli vendosën për të mos e zgjatur bashkëpunimin mes tyre. Trajneri spanjoll do…

“Një gjeni i futbollit dhe…”, shikoni si klubi anglez tallet me Mesin

Argjentina dhe Paraguaj u përplasën kundër njëra-tjetrës dje, sfidë e vlefshme për Copa America. Ky takim…

25 milionë paundë për mesfushorin anglez, Junajtid godet sërish

Mançester Junajtid pritet të investojë shuma rekord në këtë merkato, por “djajtë e kuq” nuk po…

Projektohet rikthimi në Premier Ligë, Murinjo gati t’i befasojë të gjithë

Zhoze Murinjo mund të rikthehet në Premier Ligë. “Special One” qëndron pushim që prej dhjetorit të…

Tjetër sheik në Premier Ligë, akord për blerjen e klubit të njohur

Një tjetër sheik është pranë blerjes së një klub anglez. Miliarderi Khaled bin Zajed Al Nehajan…

VIDEO | Liverpuli s’heq dorë nga titulli, heroi i pazakontë është…Origi

Liverpuli nuk dorëzohet në garën për titullin kampion. “The Reds” mundën në transfertë Njukasëllin 3 –…

VIDEO | Përplasje e frikshme, Salah nxirret me barelë

Mohamed Salah është detyruar të lërë fushën e lojës në ndeshjen ndaj Njukasëllit pas një dëmtimi…

Zbulohet takimi sekret, Gatuzo italiani i radhës drejt Premier Ligës?

E ardhmja e Xhenaro Gatuzos në stolin e Milanit është në dyshim. Drejtuesit e kanë mbështetur…

VIDEO | Triumf Championsi, Arsenali mposht Njukasëllin dhe ngjitet i treti

Arsenali ka bërë detyrën dhe nuk e ka humbur mundësinë e artë për t’u ngjitur në…

FOTO | Krahasimi epik, ylli i Njukasëllit na kujton filmin “Goal”

Migel Almiron u transferua në merkaton e janarit te skuadra e Njukasëllit, me skuadrën angleze që…

Benitez: Fitova tek Interi edhe pa blerje, më sollën vetëm një fëmijë!

Rafa Benitez është në stolin e Njukasëllit që nga marsi i vitit 2016. Spanjolli është një…

VIDEO | Nga i panjohur në rekordmen, Hofenhajmi “fërkon duart” për yllin brazilian

Hofenhajmi bleu Xhoelinton në verën e vitit 2015 nga Sport Refice për shumën e 2.2 milionë…

VIDEO | Ka një hero korean, llogariteni dhe Totenhemin për titull!

Pasi fituan kundër Uotfordit në mesjavë, duke kthyer rezultatin me anë të dy golave të shënuar…

Trajektore e re për Lukakun, huazohet në Angli

Njukasëlli i Rafa Benitez ka arritur të sigurojë shërbimet e mbrojtësit të majtë Xhordan Lukaku. Mbrojtësi…

“Fair Play” i admirueshëm, shembulli vjen nga Anglia

Nocioni “Fair Play”, duket sikur po venitet në futbollin modern. Klubet kanë gjithmonë e më shumë…

Rënia e Benitez | Dikur fliste për finale “Champions”-i, tani…

Trajneri spanjoll i Njukasëll, Rafael Benitez ka qenë një nga më të kërkuarit dhe më të…

Një tjetër klub në garë për shqiptarin, Zeneli drejt Premier Ligës?

Arbër Zeneli është një nga futbollistët shqiptarë më të talentuar. 23-vjeçari i përfaqësueses së Kosovës luan…

Video | Tifozët e Njukasëllit ngrihen në protesta ndaj pronarit kurnac

Marrëdhënia midis pronarit të Njukasëllit, Majk Eshli, dhe tifozëve të klubit është në një pikë kritike.…

Totenhemi rrëmben fitoren e parë sezonale, por sa i pafat Njukaslli!

Klubi i vetëm që nuk ka bërë asnjë lëvizje në merkato këtë verë në Premier Ligë,…

Benitez bën “magji”, merr thuajse falas qendërmbrojtësin e Zvicrës

Një ndër titullarët e Zvicrës në vitet e fundit, qendërmbrojtësi Fabian Shar, është transferuar nga Deportivo…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online