VIDEO | Triumf Championsi, Arsenali mposht Njukasëllin dhe ngjitet i treti

0

Arsenali ka bërë detyrën dhe nuk e ka humbur mundësinë e artë për t’u ngjitur në vendin e tretë. “Topçinjtë” kanë triumfuar mbrëmjen e sotme në shtëpi ndaj Njukasëllit më shifrat 2-0, duke lënë pas në renditje Totenhemin dhe duke hedhur një hap të rëndësishëm për pjesëmarrjen në Champions.

Sfida nisi me dominimin e të besuarve të Unai Emeri, të cilët e gjetën golin fillimisht në minutën e 13-të, por gjyqtari kryesor ndali lojën për një faull në zonë. Gjithsesi, Arsenali nuk kishte në plan të ndalej dhe e rigjeti golin në minutën e 30-të, ku Aron Ramsej goditi saktë pas një rrëmuje në zonë.

Në pjesën e dytë, vendasit administruan mjaft mirë avantazhin, duke bërë gjithçka mjaft mirë në fazën mbrojtëse, deri sa në minutën e 83-të, Aleksandër Lakazet shënoi dhe golin e qetësisë, pas një kombinimi me Obamejang, duke çuar shifrat në 2-0.

 

Premier League
Java 31

Arsenal – Njukasëll 2-0
Shënues: Ramsej 30’, Lakazet 83’

Standings provided by Sofascore LiveScore

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.