FOTO | Krahasimi epik, ylli i Njukasëllit na kujton filmin “Goal”

Migel Almiron u transferua në merkaton e janarit te skuadra e Njukasëllit, me skuadrën angleze që i pagoi një shifër rekord për klubin skuadrës së Atlanta Junajtid në kampionatin amerikan.

Almiron është në qendër të vëmendjes në rrjetet sociale, pasi historia e tij, por dhe pamja fizike, është e njëjtë me Santiago Munez, aktorin kryesor që luan te filmi “Goal”. Transferimi te Njukasëlli ka bërë që tifozët e bardhezinjve të “Tuneside” të nisin krahasimet dhe deri diku kanë të drejtë, duke parë që historitë janë thuajse identike.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online