Njukasëll zyrtarizon marrëveshjen, një anglez i njohur pason Benitez

Njukasëll ka zyrtarizuar pasuesin e Rafa Benitez. Milarderi anglez Majk Eshli ia ka besuar pankinën një emri të madh të futbollit anglez si Stiv Brus. Trajneri 58-vjeçar ka një “CV” të pasur, ku ka drejtuar ekipe të shumta në Premier League dhe në Championship.

Kontrata e Brus me skuadrën nga verilindja a Anglisë është e vlefshme për tri sezonet e ardhshme. Objektivi i vetëm që i kërkohet 58-vjeccarit është mbijetesa në Premier League.

Brus, një tifoz që në fëmijëri i Njukasëll, u shpreh shumë i nderuar që po i jepej mundësia të trajnonte për herë të parë klubi të cilin ai dhe familja e tij e kanë mbështetur prej dekadash.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online