Hysaj jashtë listës së Napolit, nuk ka panik

0

Napoli nis ditën e nesërme përgatitjet për sezonin e ri. Ekipi i Karlo Ançelotit do të nisë stërvitjen dhe do të grumbullohet në Val di Sole.

Trajneri ka shpallur listën e 25 lojtarëve, ndërsa bie në sy mungesa e Elseid Hysajt. Shkodrani është më larg sesa afër Napolit, por nuk është ky shkaku i kësaj mungese.

Të gjithë lojtarët që janë pjesë e kombëtareve janë lënë disa ditë më shumë pushim. Në listë mungojnë edhe emra si Insinje, Milik, Zielinski dhe të tjerë.

Fakti që ata luajtën në ndeshjet e eliminatoreve të Euro 2020 në ditët e para të qershorit ka ndikuar që Karlo Ançeloti t’ua zgjasë edhe pak pushimet atyre.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.