ZYRTARE | Roma shkatërron mbrojtjen, i jep Napolit më të mirin!

Që Roma është në kaos total, këtë e dinim prej kohësh, por që klubi t’u dhurojë rivalëve të Serisë A lojtarët më të mirë, kjo quhet vetëvrasje.

Sot Roma ka zyrtarizuar transferimin e qendërmbrojtësit Kostas Manolas te Napoli, për 36 milionë euro.

Manolas, te Roma prej verës 2014, luajti 206 ndeshje si verdhekuq, duke qenë një ndër futbollistët më të kërkuar në treg, ndaj çmimi i paguar për të duket shumë i ulët.

Ndërkaq, Napoli blindon qendrën e mbrojtjes dhe i jep Romës mesfushorin Amadou Diawara, duke e vlerësuar 21 milionë euro, shifër e jashtëzakonshme për një lojtar që luajti vetëm 660 minuta kampionatin e fundit, por gjithsesi bëhet fjalë për një futbollist vetëm 21 vjeç dhe me të dhëna të mira.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online