Browsing Tag

Monako

Një kampion bote në Liverpul, arrihet akordi

Klubet angleze vazhdojnë të tregojnë fuqinë financiare në tregun e transferimeve të futbollistëve. Skuadra nga qyteti i Liverpulit, Everton, ka shpenzuar 86 milionë euro deri më tani për të siguruar shërbimet e lojtarëve si Fabien Delf,…

Andre Silva problematik, komplikohet transferimi te Monako

Ishte gjithçka gati dhe Milani do të përfitonte 30 milionë euro. Andre Silva ishte i destinuar për të veshur fanellën e Monakos, por sulmuesi portugez ka komplikuar gjithçka orët e fundit. Siç raporton “Milanneës.it”, Andre Silva dhe…

Ndahet me shokët, sulmuesi kuqezi niset drejt Francës

Vjen shitja e parë për Milanin këtë verë. Siç është raportuar edhe më parë, Andre Silva do i bashkohet Monakos. Sipas “Calciomercato”, sulmuesi është nisur drejt pricipatës franceze për të mbyllur të gjitha proçedurat e më pas për t’iu…

Fiksim portugezësh, gati oferta e bujshme për Andre Silvën

Andre Silva nuk ka të ardhme te Milani. Edhe pse erdhi me shumë bujë nga skuadra e Portos, ku u shpall golashënues i Liga NOS, portugezi nuk ia ka dalë që të ambientohet te Milani dhe të sigurojë një vend titullari. Për më tepër, sezonin e…

VIDEO | Monako jep shenja jete, mund me vështirësi Valencian

Ndeshjet miqësore të ekipeve evropiane nuk kanë të mbaruar në këtë fazë parasezonale, me qëllim arritjen e kushteve më të mira fizike. Monako dhe Valencia ka qenë ndeshja e radhës e zhvilluar me këtë qëllim. Më në fund Monako ka treguar…

Monako siguron portën, ia beson një francezi

Monaku ka filluar të mendojë për të ardhmen e portës. Kroati Danijel Subashiç është në vitin e fundit të kontratës dhe në sezonin e kaluar nuk tregoi një formë të mirë për shkak të dëmtimeve të njëpasnjëshme. Zgjidhja e gjetur nga klubi…

Talenti belg: Ja pse refuzova Junajtid për “Dhelprat”

Juri Tielemans u konfirmua si lojtar i Leister Sitit pas një viti të kaluar në huazim te “Dhelprat”. Talenti belg ishte në pronësi të francezëve të Monakos. Klubi nga principata pranoi ta shesë në “King Power Stadium” për plot 45 milionë…

Inter nis “pastrimin” e mesfushës, largohet një luzitan

Inter po punon për ta rinovuar repartin e mesfushës. Përveç ardhjeve priten edhe largime. Zhoao Mario është një prej të zgjedhurve në dalje. Mediet italiane raportojnë se ai është në negociata të avancuara mbi një transferim në Monako.…

Operacion shkëmbimi në mesfushë, bashkëpunim Monako Leister

Monako dhe Leister pritet të zyrtarizojnë ditën e nesërme një operacion shkëmbi. Klubi anglez do t’i dërgojë palës franceze mesfushorin portugez Adrien Silva, ndërsa ekipi nga Principata do të dërgojë në krahun tjetër belgun Juri Tielemans.…

Zyrtare: Henri pa punë, Monako rikthen trajnerin kampion

“Telenovela” Tierri Henri te skuadra e Monakos pati një fund të hidhur. Megjithatë, te klubi nga Principata nuk ka kohë për të “vajtuar”. Pasuesi i Henrisë do të jetë pikërisht ai që i liroi vendin francezit tre muaj më parë, Leonardo…

Monako merr masa, akord me dy qendërmbrojtës

Merkato e dimrit do të jetë shumë e zënë për klubi e Monakos.  Nënkampionët e Francës rrezikojnë seriozisht rënien nga “Ligue 1”, pasi ndodhen në vendin e parafundit të tabelës, teksa ka mbetur edhe gjysma e kampionatit për t’u zhvilluar.…

Kriza e Monakos dhe lëvizja e klubit për pankinën

Para dy sezonesh Monako fitoi kampionatin francez dhe arriti deri në gjysmëfinalet e Champions Ligës, ndërsa tani rrezikon rënien nga kategoria. Situata në ekipin nga Principata nuk është aspak e mirë dhe Tieri Henri po kupton që detyra e…

Inter bën gati spastrimin e parë, “fshesa” nis nga mbrojtja

Merkato e janarit po afron dhe tek Interi po bëhen gati për të larguar lojtarët që nuk bëjnë më pjesë në planet e skuadrës. Sipas medies franceze “Nice-Matin”, klubi i Monakos është vënë në ndjekje të mbrojtësit brazilian dhe palët janë…

Rrëfehet Kandreva: Ja pse e refuzova kalimin te Monako

Në limitet e merkatos së verës, Antonio Kandreva ishte fare pranë kalimit te skuadra e Monakos. Në një intervistë për “Sport Mediaset“, sulmuesi anësor i Interit shpjegoi se çfarë e shtyu të refuzonte në momentin e fundit kalimin në…

VIDEO | Pietro Pelegri, djaloshi i rekordeve të pabesueshme!

Pietro Pelegri është vetëm 17 vjeç, por sulmuesi i Monakos ka thyer disa rekorde që në fillimet e karrierës së tij. Në janar të këtij viti, Pelegri (pa i mbushur akoma 17 vjeç) u transferua nga Xhenoa te Monako për shifrën e 31 milionë…

Mbas milionave të arkëtuara, Monako i futet merkatos

Gjatë tri viteve të fundit Monako është kthyer në një minierë ari për pronarët rus. Klubi nga principata ka gjeneruar të ardhura të jashtëzakonshme nga shitjet e talenteve si Marsial, Karrasko, Lemar, Mbape, Fabinjo Mendi, etj Mediet…

Vasiliev: Perez miku im, por diçka nuk ma fal kurrë!

Vadim Vasiliev është zëvendës-presidenti i Monakos dhe mbrëmjen e kaluar, ai ishte në Talin për të ndjekur finalen e Superkupës së Europës. Marrëdhëniet e tij janë të mira me presidentin e Realit të Madridit, Florentino Perez, por ky i…

Monako befason Juven e Çelsin, gati firma me talentin rus

Një ndër zbulimet më të mëdha të Botërorit “Rusi 2018” ishte dhe mesfushori rus Aleksandr Golovin. Talenti i CSKA-së së Moskës u bë objekt merkatoje për shumë klube elitate nëpër Europë. Por së fundmi mësohet fati i 22-vjeçarit është…

“Princi” thuajse i ikur, e duan në Principatë

Klubi i Monakos ka qenë shumë aktiv në merkato me afrimin e një sërë talentesh nga kampionati francez. Por, në planet e skuadrës nga principata mbeten dhe lojtarët me eksperiencë. Sipas “Sky Sports” nënkampionët e Francës janë shumë…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online