Zhardim i jep fund pushimeve, oferta e sheikëve është e parezistueshme

0

Leonardo Zhardim ishte “arkitekti” i një prej arritjeve më të mëdha të futbollit modern. Dy vite më parë portugezi udhëhoqi Monakon drejt fitimit të titullit ta kampionatit francez, duke lënë në vend të dytë multimilionerët e PSG-së.

Çdo histori e ka një fund dhe, trajneri portugez u nda me skuadrën nga Principata pas ecurisë negative të fillimit të kampionatit. Por, puna e shkëlqyer ndër vite nuk ka se si të mos tërheqë interesin e shumë klubeve dhe ofertat për të kanë qenë shumta.

Sipas medieve në Arabinë Saudite, 44-vjeçari ka zgjedhur të vijojë në lindjen e mesme karrierën e tij. Al Nasr, një ndër klubet më të mëdha në mbretërinë e pasur me naftë. Ofertat nga Europa nuk kanë qenë të pakta, por mesa duket, oferta arabe do të ketë qenë shumë tunduese për t’i thënë jo.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.