VIDEO | Runi gol nga goditja e dënimit, DC United fluturon i pari

0

Uejn Runi dhuron përsëri magji dhe është frymëzuesi kryesor i DC United këtë sezon. Anglezi ka shënuar golin e vetëm në transfertën e vështirë ndaj Colombus Creë, duke i dhënë tri pikë me vlera ekipit të tij.

33-vjeçari ekzekutoi në mënyrë perfekte në minutën e 27-të një goditje dënimi, duke shënuar golin e pestë personal këtë sezon. Runi gjithashtu ka kontribuar edhe me 3 asiste për shokët e skuadrës, me DC United që udhëheq konferencën e Lindjes në vendin e parë, me 17 pikë pas 9 javësh.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.