VIDEO | Leksion për çdo mbrojtës, futbollisti libian i habit të gjithë

0

Mbrojtësve në pak raste iu takon të jenë heronjtë e një ndeshje. Zakonisht ky status rezervohet për golashënuesit e ekipit, ose në raste më të rralla për ndonjë portier që pret një penallti vendimtare. Megjithatë ka dhe përjashtime siç ndodhi në takimin e zhvilluar midis Los Angeles FC dhe Houston Dynamo.

Video që po bën xhiron e botës nuk është asnjë prej katër golave që u shënuan në këtë takim, por një veprim fantastik i mbrojtësit libian Mohamed El Monir, i cili në mënyrë të pabesueshme i hoqi skuadrës së Houston një gol të sigurt.

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.