Tomori mund Butrintin, fitojnë Dinamo dhe Besa

0

Ekipet e kategorisë së parë po shfrytëzojnë javët e fundit para fillimit të kampionatit për të zhvilluar disa miqësore përgatitore.

Tomori i Gersi Arbrit ka fituar miqësoren ndaj vendasve të Butrintit në Sarandë. Fitore sot kanë arritur dhe Dinamo e Besa. Kryeqytetasit kanë mundur me rezultatin 1-0 Turbinën falë golit të ish-mbrojtësit të Tiranës, Marlind Nuriu. Kavajasit e drejtuar nga Gentina Begeja kanë mundur 3-1 skuadrën e Shën Kollit falë golave të Perjes Agalliut dhe Shaljanit.

Rezultatet e miqësoreve

Besa 3-1 Shënkolli

Shënues: Perja, Agalliu, Shaljani

Dinamo 1-0 Turbina

Shënues: M.Nuriu

Butrinti 0-1 Tomori

Shënues: K Osinaçi

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.