Mavraj: Më kishte marrë malli të luaja me Currin

Mërgim Mavraj ishte një ndër personalitet që morën pjesë në “lojën e yjeve” në Prishtinë. Pak…

Mavraj drejt ndarjes nga Ingolshtadi, ja destinacioni i ri

Mërgim Mavraj u afrua tek Ingolshtad gjatë merkatos së janarit si një ndër përforcimet e shumta…

VIDEO | Mavraj dhe Ingolshtadi në festë, fitore e artë për mbijetesën

Ingolshtadi është shumë pranë arritjes së objektivit mbijetesë falë fitores së sotme në takimin e parë…

Gjasula pret biletën për në Bundesligë, Mavraj dhe Ingolshtadi në play-out

Janë luajtur sot ndeshjet e javës së fundit të Bundesligës së dytë gjermane. Skuadra që do…

Triumf me përmbysje për Demirin, Mavraj dhe Agolli sërish titullarë

Skuadra e Mariupol në Ukrainë ka marrë një sukses shumë të rëndësishëm, pasi ka mposhtur me…

Mavraj i shkëlqyer në Gjermani, Manaj me hapa të sigurt drejt La Ligas

Futbollistët shqiptarë kanë pasur një fundjavë të mbingarkuar dhe kanë luajtur shumë minuta për skuadrat e…

Ishin gati ta bënin kapiten, dëmtimi ndryshon gjithçka për Mavrajn

Kapiteni i kombëtares shqiptare të futbollit, Mërgim Mavraj u transferua te Ingolshtad këtë janar dhe mendohej…

Mavraj mbyll një kapitull: Te Hamburgu s’më trajtuan siç duhet, por…

Mbrojtësi dhe kapiteni i kombëtares shqiptare, Mërgim Mavraj ka folur sot për mediat gjermane dhe u…

VIDEO | Madhështori Zeneli dhe tërbimi i Mavrajt, çfarë ndodhi në “derbi”

Sulmuesi i Kosovës, Arbër Zeneli dhe kapiteni i Shqipërisë, Mërgim Mavraj u përplasën kundër njëri-tjetrit dje…

Mavraj: Nuk dua të prodhoj tituj gazetash, ju tregoj dilemën time

Mbrojtësi kuqezi, Mërgim Mavraj u largua më në fund nga skuadra e Aris dhe nënshkroi për…

Cikalleshi me valixhe në duar, Mavrajt i bëjnë dalje në Greqi

Mund të ketë përfunduar aventura e Sokol Cikalleshit te skuadra e Osmanlisporti. Sipas medieve turke, sulmuesi…

Mavraj e Basha, çfarë shuplake në Kupën e Greqisë!

Nuk ika ku të shkojë më keq për skuadrën e Aristi, ku aktivizohen dhe dy lojtarë…

Basha dhe Kaçe ndahen në paqe, Manaj e nis nga stoli

Tre shqiptarë kanë luajtur në takimin midis Aris dhe Panathinakos.  Dy mesfushorët e kombëtares Migjen Basha…

Mavraj mungon në përmbysjen e çmendur të Arisit, Lila i gëzohet fitores

Tre shqiptarë kanë luajtur në dy takime të sotme të Superligës greke. Mesfushori i kombëtares sonë,…

Mavraj rigjen buzëqeshjen: Pakkush e priste, fitore që vlen shumë

Kapiteni i Shqipërisë, Mërgim Mavraj, ishte dukshëm i lumtur pas fitores ndaj Uellsit, edhe për faktin…

Shiriti ”ters”, sa shumë na mungon një lider

Shiriti i kapitenit ka gjetur pronar më së fundmi, pasi Mavraj tani do të jetë pronari…

Mavraj bën autokritikë: Gabova, kërkoj falje!

Mërgim Mavraj ishte një ndër personazhet kryesore të ndeshjes që Shqipëria humbi ndaj Skocisë, por për…

Mavraj: Kundërshtari më provokoi, e rëndë kur del kapiteni me të kuqe

Kapiteni Mërgim Mavraj la skuadrën që në minutën e 23-të, duke marrë një karton të kuq,…

Mavraj: Në fushë duhet të jemi 11 kapitenë e 11 ushtarë

Kapiteni i kombëtares shqiptare, Mërgim Mavraj, foli para gazetarëve në daljen për shtyp për takimin e…

Panuçi urdhër për Mavrajn, nuk bëhet përjashtim as për kapitenin

Mërgim Mavraj ka marrë vëmendjen e medieve greke ditën e djeshme, kjo për faktin se mbrojtësi…

Mavraj e Basha, “dajak” në Athinë

Mërgim Mavraj dhe Migjen Basha kanë pësuar humbjen e dytë radhazi me Arisin e tyre. Në…

Hamburgu pushon trajnerin që përzuri Mavrajn

Hamburgu ka njoftuar sot shkarkimin e trajnerit Kristian Tic dhe ardhjen në krye te bankinës të…

Mavraj: Diçka speciale të jesh kapiten, kundërshtari është rritur shumë

Mërgim Mavraj do të jetë kapiteni i Shqipërisë në të gjitha ndeshjet e ardhshme. Qendërmbrojtësi foli…

Mavraj: Po mendonim që sot për Izraelin, e dimë çfarë na pret të dielën

Mërgim Mavraj është zgjedhur kapiten nga ana e lojtarëve, pas ndeshjes për “Supersport” Mavraj foli si…

Bakaj në çerekfinale, “buzeqesh” dhe Uzuni në Kroaci

Edhe pse mesjavë, sot ndeshjet kanë qenë të shumta. Në shumë vende janë luajtur ndeshje kupe…

Ditë “jo” për sulmuesit, Lila thyen Bashën në derbin e shqiptarëve

Nuk ka qenë një mbrëmje e mirë për sulmuesit kuqezi. Bekim Balaj e nisi si titullar…

Nuk ka debutim për Mavrajn, Basha titullar në fitoren e Arisit

Mërgim Mavraj u transferua pak ditë më parë tek ekipi i Arisit të Selanikut. Mbrojtësi kuqezi…

VIDEO/ Mavraj entuziast, humor me Bashën rrugëve të Greqisë

Mërgim Mavraj është bashkuar sot me skuadrën e re të Arisit. Edhe pse vetëm në ditën…

Mavraj e ka me një person në Hamburg: Si njeri vlen zero

Mërgim Mavraj ka thyer heshtjen duke folur në një intervistë për medien gjermane “Bild”, ku ka…

Mavraj në Greqi, ja detajet e transferimit

Mërgim Mavraj ishte i grumbulluar nga Kristian Panuçi për ndeshjet me Izraelin dhe Skocinë, por nuk…

Mavraj në dilemë, ofertë edhe nga Seria B

  Çdo ditë një kandidate e re, përditë një skuadër që kërkon ta ketë në kontingjent.…

Mavraj do të stërvitet nga trajneri i femrave

Mërgim Mavraj do të qëndrojë deri në fund të sezonit me Hamburgun U-21, në pritje që…

Përjashtimi nga Hamburgu, Mavraj: Nuk e kuptoj arsyen!

Nga shiu në breshër. Sikur të mos mjaftonte mosaktivizimi në Bundesligë, futbollisti kuqezi është dërguar të…

Ndëshkim për Mavrajn, Hamburgu merr pikë pa të

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Mërgim Mavraj, duket se është ndëshuar për një ngjarje të javës së…

Hamburgu në krizë ndërron trajner, Mavraj kapiten bëhet çështje

Vit i ri, Hamburg i vjetër, sepse klubi i famshëm gjerman është në krizë të thellë…

Fenerbahçe tenton sërish, ofertë për Mavrajn

E ka provuar edhe më parë, pa sukses, por Fenerbahçe e do me çdo kusht Mërgim…

Mavraj nga A në Z, intervista e veçantë për Bild

Hamburgu do të ndeshet në fundjavë me Shalken dhe Mavraj së bashku me Papadopulos do të…

Hamburgu humbet sërish, Mavraj spektator për probleme me trajnerin

Moment delikat për Mërgim Mavrajn tek Hamburgu. Kartoni i kuq marrë ndaj Këlnit para ndeshjeve ndërkombëtare…

Mavraj: Vendi i tretë sukses i madh, lamë pas Maqedoninë

Mërgim Mavraj ka folur sot për “Sport Bild” në Gjermani, ku ka dhënë një intervistë të…

Start i hidhur, Mavraj del menjëherë nga kupa

I sëmurë pa shërim, kështu duket Hamburgu, klub legjendar, që nuk ka zbritur kurrë nga Bundesliga,…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online