Fenerbahçe tenton sërish, ofertë për Mavrajn

E ka provuar edhe më parë, pa sukses, por Fenerbahçe e do me çdo kusht Mërgim Mavrajn. Klubi turk, sipas mediave në Turqi, kërkon një qendërmbrojtës niveli dhe emri i duhur, që garanton cilësi e eksperiencë, është pikërisht ylli i kombëtares sonë.

Mavraj aktualisht luan tek Hamburgu, ku është një titullar fiks, ndaj edhe klubi gjerman refuzoi ofertën e Fenerbahçes në verë, por turqit janë të vendosur ta provojnë sërish.

Oferta për Hamburgun mund të shkojë deri në 2 milionë euro dhe për Mavrajn 1.7 milionë euro në sezon.

Mavraj zor se do të refuzonte, nëse Hamburgu pranon, por drejtuesit e klubit gjerman e kanë të qartë se nuk mund të rrezikojnë kaq shumë në një sezon ku sërish po luftojnë për mbijetesë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online