VIDEO | Madhështori Zeneli dhe tërbimi i Mavrajt, çfarë ndodhi në “derbi”

Sulmuesi i Kosovës, Arbër Zeneli dhe kapiteni i Shqipërisë, Mërgim Mavraj u përplasën kundër njëri-tjetrit dje në një miqësore, që u mbyll me rezultatin spektakolar 4-3 në favor të Ingolshtad.

Zeneli ishte protagonist për Herenvenin, pasi shënoi një supergol nga goditja e dënimit dhe asistoi një nga golat e tjerë për skuadrën holandeze.

Ndërsa Mavraj nuk bëri një paraqitje shumë të mirë në prapavijë, duke pësuar tre gola, por te asnjë nga rrjetat e pësuara, mbrojtësi kuqezi nuk ishte fajtor. Madje, numri 22 i Ingolshtadit u tërbua dhe replikoi ashpër me kolegun e tij më mbrojtje, duke e kritikuar ashpër.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online