Mavraj e Basha, çfarë shuplake në Kupën e Greqisë!

Nuk ika ku të shkojë më keq për skuadrën e Aristi, ku aktivizohen dhe dy lojtarë përfaqësueses së Shqipërisë, Migjen Basha dhe Mërgim Mavraj. Skuadra e Selanikut është mundur 3-2 në Kupë me skuadrën e Ergotelis, që luan një kategori më poshtë.

Një eliminim i turpshëm që e rëndon situatën në skuadrën e dy shqiptarëve që në ndeshjen e sotme e nisën ndeshjen që nga minuta e parë. Ergotelis artriti që ta gjente 3 herë rrugën e rrjetës në më pak se një orë lojë, duke e bërë një malore të vërtetë misionin e skuadrës së dy shqiptarëve.

Edhe një barazim do i mjaftonte ekipit të Arisit të shkonte në raundin tjetër, por edhe pse selanikasit shënuan dy herë, duke e çuar rezultatin në 3-2, por pa mundur që të shënonin dhe golin e kualifikimit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online