DIREKT/ Laçi përmbys Vllazninë

0

Kategoria Superiore – Java 13

E diel, më 3 dhjetor, ora 13:00

Vllaznia 1–1 Laçi

Shënues: Hasani 6’/ Rexhinaldo 44′ (penallti), Lushkja 87′

GOLI

6’ – Një harkim nga e djathta shkon te Hasani që fluturimthi  godet dhe gjen rrugën e rrjetës.

44′ – Sherri ndal në mënyrë të parregullt Uzunin dhe gjyqtari akordoi 11-metërsh. Rexhinaldo u tregua i saktë nga pika e bardhë e penalltisë, me një goditje në qendër.

87′ – Uzuni avancon deri pranë fundore dhe pason për Lushkjen, i cili godet fort, pas një devijimi topi shkon në rrjetë.

Vllaznia: Sherri, Gocaj, Gurishta, Orelesi, Marku, Bardulla (Kalaja 70′), Vucaj, Hasani, Lika (Ribaj 86′), Çinari, Atsina (Hajdari). Trajner: Ernest Gjoka.
Laçi: Selmani, Fangaj, Qaqi, Gjoni, Sefgjini, Jonuzi, Bardhi (Kallaku 65′), Rexhinaldo, Eskerda (Lushkja 84′), Uzuni, Xhixha. Trajner: Gentian Mezani.
Gjyqtarë: A. Koçi, F. Lamaj, H. Lisaku, K. Kola.
Delegat: A. Tafaj.

Vezhgues: B. Kaimi.

Kartonë të verdhë: Marku 32′ Hasani 80’/ Lushkja 87′

 

Lushnja 0–3 Partizani

Shënues: / Batha 60′, Progni 72′, Trashi 82′

60’ – Trashi harkon nga këndi, Batha vigjilent futet në qendër të zonës dhe godet me të djathtën, duke gjetur golin.

73’ – Progni nga distanca godet mjaft bukur, topi prek shtyllën dhe shkon në fundin e rrjetës.

82’ – Trashi shënon golin e tretë për Partizani. Mesfushori, me statusin e një ish-i, shfrytëzon siç duhet një pasim nga e djathta dhe i vetëm me portierin vendas nuk e ka të vështirë të shënojë.

GOLI

Lushnja: Spaho, Meto, Prençi, Marku, Ruço, Magani, Gava (Taullau 62′), Alushi (Papa 51′), Mone (Pepa 62′), Canka, Sefa. Trajner: Hysen Dedja
Partizani: Hoxha, Ibrahimi, Atanda, Maloti, Kalari, Batha, Vila, Trashi, Asani (Sukaj 62′), Progni (Kotobelli 84′), Bardhi (Fili 75′). Trajner: Sulejman Starova
Gjyqtarë: R. Sadiku, E. Ganxhi, A. Mahmuti, E. Jorgji.
Delegat: M. Sulejmani.

Vezhgues: A. Janku.

Kartonë të verdhë: Alushi 49′, Taullau 84′

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.