Browsing Tag

Lukaku

Inter fiton terren, ofertë “faraonike” për Lukakun

Juvenstusi ka mësyrë drejt Lukakut, duke e kapur Interin në befasi dhe i hequr objektivin e madh të verës. Paulo Dibala dhe belgu pretendohet se do të ndërrojnë ekipet këtë verë. Agjentët e argjentinasit kanë udhëtuar në Angli për të folur…

Lukaku tek Inter? Veprimi i Solskjaer “i vë vulën”

Mançester Junajtid ka bërë të ditur listën e të grumbulluarve për takimin miqësor ndaj norvegjezëve të Kristiansund, ku bie në sy mungesa e sulmuesit belg Romelu Lukaku. Qendërsulmuesi i “djajve të kuq” po përflitet për një kalim tek Interi…

“Më vjen keq për Interin kur e shoh Ikardin në merkato”

Interi është në kërkim të një sulmuesi te madh edhe pse e ka një të tillë në skuadër. Mauro Ikardi është nxjerrë në shitje pas debateve dhe sjelljes së tij ndaj klubit. Konte mendon se harmonia në klub vjen para së gjithash. Megjithatë, ka…

Lukaku tek Interi? Kjo fjali e Marotës i vë vulën

Xhuzepe Marota intrigon tifozët e Interit me atë që ka thënë para ndeshjes miqësore me Luganon. Gazetarët e pranishëm atje e kanë ngacmuar në lidhje me transferimin e Romelo Lukaku dhe ai është shprehur: “Jam optimist për…

Interi e ka seriozisht, ofron 70 milionë euro për sulmuesin

Interi duket se e ka seriozisht këtë merkato dhe po tenton vetëm emra të bujshëm për të afruar në ekip. Zikaltrit janë përfolur shumë kohët e fundit për blerjen e Romelo Lukakut dhe lëvizja e parë ka ardhur. Inter are going to make the…

Lukaku tek Interi? Menaxheri lëshon mesazhin kuptimplotë

Një ndër objektivat kryesorë të merkatos së kësaj vere tek Interi, është padyshim Romelo Lukaku. Sulmuesi kërkohet me çdo kush nga Antonio Konte, me belgun që do të ishte ideal për skemën 3-5-2. Dëshira e Lukakut nuk mungon për kalimin në…

Lukaku-Inter gati një realitet, sulmuesi belg nuk e fsheh!

Romelo Lukaku nuk gëzon një rol kryesor në Mançester dhe zgjidhja e vetme është largimi. Belgu është i konfirmuar si një prej më të mirëve në botë, por te Juanjtid nuk ka gjetur veten dhe rrjedhimisht as golat. Juventusi dhe Interi i duan…

Di Marcio lëshon bombën: Shkëmbim Ikardi-Lukaku!

Mauro Ikardi është kthyer dhe një herë tjetër të jetë në qendër të vëmendjes, me ish-kapitenin e Interit, i cili duket shumë pranë largimit. Ekipet e interesuara për shërbimet e argjentinasit janë të shumtë, por ajo që mbetet problem për…

Forma perfekte e Lukakut, sekreti është… veza e skuqur!

Romelu Lukaku po kalon një moment shumë të mirë. Sulmuesi i Mançester Junajtid nuk preferohej në fillim nga Ole Gunar Solskjaer dhe qëndroi për thuajse tri muaj në stolin e rezervave. Megjithatë, tashmë është rikthyer të jetë i rëndësishëm.…

VIDEO | Solsk-VAR, çmenduri angleze në Paris!

E besoni apo jo?! Mançester Junajtid bën çmendurinë më të madhe brenda në Paris, duke triumfuar 1-3 ndaj PSG-së dhe duke kaluar më tej, në çerekfinalet e UEFA Champions League. Mjatuan vetëm dy minuta që sfida të ndizej, pasi Mançester…

Trajektore e re për Lukakun, huazohet në Angli

Njukasëlli i Rafa Benitez ka arritur të sigurojë shërbimet e mbrojtësit të majtë Xhordan Lukaku. Mbrojtësi i krahut të majtë do t’i bashkohet skuadrës angleze në një marrëveshje huazimi 6-mujore nga skuadra e Lacios. Kjo do të jetë…

Romeo Lukaku drejt Seria A? Pse jo, uroj që të ndodhë!

Romeo Lukakun mund ta shohim shumë shpejt në Seria A. Nuk bëhet fjalë vetëm për një aludim apo për një thashetheme, pasi vetë sulmuesi e ka pranuar se e tundon një aventurë e re në Itali. Në një intervistë të dhënë së fundmi për “La…

Lukaku në fije të perit, kuotat e basteve e çojnë në Londër

Romelu Lukaku, sulmues i nivelit të lartë, por një bishë që shënon vetëm ndaj ekipeve të vogla dhe nuk ka inteligjencën e mjaftueshme për t'u bërë sulmues perfekt për klube të mëdhenj. Kjo është ideja që mbizotëron kur flitet për belgun, i…

Lukaku e nis frikshëm, Junajtid “show” ndaj Uest Hemit

Pas humbjes në Superkupën e Europës, kundër Real Madridit, Mançester Junajtid kishte nevojë për një fitore bindëse në ndeshjen hapëse të Premier Ligës dhe ajo erdhi, sot ndaj Uest Hemit. Përfundoi 4-0 për Djajtë e Kuq, që në "Old…

Junajtid rekord, 733 mln euro të shpenzuara në 4 vjet

Që me largimin e Sër Aleks Fergusonit në vitin 2013, “Djajtë e kuq” kanë shpenzuar shuma marramendëse, por ende janë në rindërtim e sipër Junajtid vazhdon të shpenzojë pambarimisht në merkato me synimin e vetëm për të ndërtuar një tjetër…

Zyrtare, Lukaku bëhet “Djall i kuq”

Lajmi i publikuar ditët e fundit për transferimin e Romelu Lukakut nga Evertoni te Mançester Junajtid nuk ishte konfirmuar ende nga klubet, por sot Junajtid e ka bërë zyrtare. Me një komunikatë zyrtare për mediat, klubi anglez njofton se…

“Bomba” e Murinjos, Lukaku transferohet te Man Utd

Mancester Junajtid ka qëndruar gjatë në pritje, por duket se këtë verë ka vendosur të bëjë goditje të mëdha, vetëm lojtarë super, pa u marrë me tratativa të gjata e spekulime mediatike. “Djajtë e Kuq” kanë mbyllur sot një superblerje,…