Romeo Lukaku drejt Seria A? Pse jo, uroj që të ndodhë!

Romeo Lukakun mund ta shohim shumë shpejt në Seria A. Nuk bëhet fjalë vetëm për një aludim apo për një thashetheme, pasi vetë sulmuesi e ka pranuar se e tundon një aventurë e re në Itali. Në një intervistë të dhënë së fundmi për “La Gazzetta dello Sport” është pyetur nëse e sheh veten në kampionatin italian, 25-vjeçari është përgjigjur: “Pse jo uroj që të ndodhë”.

Po ashtu sulmuesi duket se e ka seriozisht, pasi dëshiron që në të ardhmen të luajë së bashku me të vëllain, i cili aktualisht luan tek Lacio. Duket se Mançester Junajtid duhet të shqetësohet, pasi kjo deklaratë e sulmuesit mund t’i ngacmojë skuadrat e mëdha të nisin të mendojnë për t’i bërë vend Lukakut, por dhe vëllait të tij.

Lumaku po kalon një moment të mirë, pasi këtë edicion ka shënuar 4 gola me “djajtë e kuq”. Sulmuesi ishte protagonist dhe në ndeshjen e fundit të Belgjikës, duke realizuar dy herë ndaj Zvicrës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online