Browsing Tag

Llapi

Llapi “e bën baltë”, një tjetër përforcim largohet

Llapi do Europën dhe për këtë ka bërë disa përforcime. Disa prej afrimeve kanë qenë edhe nga Superiorja, ndërkohë që një lojtar e morën edhe nga Kategoria e Parë. Klodian Nuri la Elbasanin dhe do provonte një eksperiencë të re në Kosovë.…

Menaxheri i Muriqit përforcon Llapin, zyrtarizimi i fundit

Llapi i kushton vëmendje lojtarëve të rinj dhe janë disa prej të rinjve të klubit që këtë verë kanë nënshkruar kontrata profesioniste. Veç tyre, ka edhe nga klube të tjera që kanë vendosur ta vijojnë karrierën në Podujevë dhe i fundit është…

Llapi shumë aktiv në merkato, tjetër zyrtarizim

Llapi kërkon titullin kampion dhe gjatë merkatos ka bërë disa përforcime të rëndësishme, madje edhe lojtarë si Bruno Arrabal dhe Sebino Plaku nga Kategoria Superiore. Ditën e sotme ata kanë bërë një tjetër lëvizje dhe bëhet fjalë për një…

Edhe kapiteni lë Flamurtarin, Kosova e pret

Flamurtari njeh vetëm largime. Agustin Torasa dhe Elton kanë firmosur të Tirana dhe presin t’u bashkohet edhe Idriz Batha, kurse Emiljano Musta është prezantuar te Kukësi. Edhe një pjesë e mirë e lojtarëve të tjerë kanë oferta të…

“Do jetë risia e radhës”, prezantohet Sebino Plaku

Sebino Plaku është lojtari i radhës që zgjedh ta vazhdojë karrierën në Kosovë. Sulmuesi, i cili dy sezonet e fundit është aktivizuar me Kamzën, ka pranuar ofertën e Llapit dhe sot është prezantuar te skuadra e re. Aty ai gjen edhe…

Ofertë super për Sebino Plakun, zyrtarizimi pranë

Sebino Plaku ka një ofertë konkrete dhe shumë shpejt mund të vendosë për të ardhmen e tij. Edhe pse prej muajsh vetëm stërvitet individualisht, për sulmuesin interesimi nuk mungon. Llapi në Kosovë e dëshiron sulmuesin dhe Telesport raporton…

Llapi e ndan mendjen, i beson sërish portierit shqiptar

Llapi, pasi rinovoi me mbrojtësin Elvis Prençi, ka arritur marrëveshjen për vazhdimin e bashkëpunimit edhe për një vit me portierin Eglant Haxho. Klubi nga Podujeva është i kënaqur me paraqitjet e bëra nga portieri shtatlartë, i  cili në…

Drita fiton duelin me Laçin, gati firma me mbrojtësin

Llapi ka njoftuar disa largime deri më tani, ndërkohë që drejtuesit e klubit nga Podujeva po punojnë edhe për ta përforcuar ekipin me lojtarët e duhur. Një prej lojtarëve qe e ka mbyllur bashkëpunimin me skuadrën e drejtuar nga Tahir…

Llapi e bind, firmos ish-mbrojtësi i Lushnjës

Bruno Arrabal zgjodhi Kosovën për të vazhduar karrierën dhe konkretisht klubin e Llapit. Mesfushori braziliani pranoi ofertën, ndërkohë që klubi nga Podujeva vijon me punën në merkato dhe së fundmi ka ardhur edhe një rinovim i rëndësishëm.…

Firmos Bruno Arrabal, befason me skuadrën e re

Bruno Arrabal u largua drejt Brazilit pas përjashtimit të Kamzës, por do të mbetet në trojet tona. Mesfushori ka në shkruar me skuadrën e Llapit në IPKO Superliga e Kosovës dhe klubi nga Podujeva i gëzohet kësaj lëvizjeje në merkato.…

Festim Alidema “fiksim” në Superiore, dy klube në garë

Festim Alidema është një nga lojtarët më të kërkuar në Kosovë dhe në Superiore. Sulmuesi 21-vjeçar i Llapit ka spikatur në dy sezonet e fundit dhe ofertat për të nuk kanë munguar edhe nga jashtë. Gjithsesi, ai ende nuk e ka ndarë mendjen se…

Kukësi sfidon Dritën, tenton “yllin” e Llapit

Është një nga lojtarët më të kërkuar në merkato dhe në janar për të pati shumë oferta, por në fund u pa e udhës të vazhdonte të qëndronte te Llapi. Kuptohet që bëhet fjalë për Festim Alidemën, sulmuesin anësor që luan mirë me të dyja këmbët…

Llapi u përgjigjet kryesuesve, Gjilani i Mezanit pikiatë

Skuara e Llapit ka mundur me rezultatin 4 - 1 Trepçën 80 në takimin e zhvilluar sot në Podujevë. Klubi i drejtuar nga Tahir Batatina barazon Prishtinën e vendit të dytë dhe mban në dy pikë distancën me kryesuesit e Feronikelit. Protagonist…

Llapi i Batatinës e nis me “poker”, Drita i falet Shabanit

Llapi është treguar i pamëshirshëm kundër Lirisë, teksa ka fituar në Prizren me rezultatin 0-4. Fiton edhe Drita kampionë në fuqi dhe e bën në shtesë kundër Ferizajit me shifrat 1-2. Llapi rimerr pozicionin e dytë dhe shpreson që Prishtina…

Shkarkohet Xhengis Rexhepi, Tahir Batatina “heq kostumin”

Llapi ndryshon sërish trajnerin dhe në krye të skuadrës nga Podujeva rikthehet i zakonshmi Tahir Batatina. Këtë sezon ai mbajti pozicionin e Drejtorit Ekzekutiv, por tanimë ka ardhur koha që të zbresë sërish vetë në fushë. Barazimi i fundit…

Llapi presion kryesuesve, likuidon me “tris” KEK-un

Llapi e ka nisur me fitore vitin, teksa ka fituar në transfertë me KEK-un. Skuadra nga Podujeva triumfoi me rezultatin 0-3 dhe kështu i dërgon një mesazh Prishtinës kryesuese dhe Feronikelit të vendit të dytë. Diferenca është ngushtuar në…

Tërbuni mposhtet nga Llapi, paraqitje dinjitoze për pukjanët

Tërbuni ka luajtur sot miqësoren e radhës në prag të pjesës së dytë të sezonit, që do të nisë në mesin e muajit shkurt. Skuadra e drejtuar nga Oltijon Kërnaja ka sfiduar Llapin e Podujevës në Parkun Olimpik në Durrës, një rival superior…

Zyrtare | E largoi Partizani, mbrojtësi firmos në Kosovë

Ish-lojtari i Partizanit, Rron Statovci është zyrtarizuar si lojtari më i ri i Llapit. Mbrojtësi, i cili nuk arriti të gjente për asnjë moment hapësira në kryeqytet me Partizanin, është rikthyer në ekipin ku ka spikatur. 21-vjeçari ka…

Godet Llapi, firmosin dy “ish” të Superiores

Klubi i Llapit ka zyrtarizuar dy afrimet e para të merkatos dimërore. Skuadra nga Podujeva ka siguruar firmat e qendërmbrojtësit Ergys Prençi dhe mesfushorit të krahut Flamur Bajrami. Prençi së fundmi ka luajtur me Lushnjën, ndërsa më…

Llapi e lë të lirë, kampionët gati ta transferojnë

Provoi Superioren, por nuk ia doli dot të tregonte vlerat e tij. Flasim për mesfushorin me tipare sulmuese, 24-vjeçarin Shend Kelmendi. Me Skënderbeun luajti në kampionat vetëm në një ndeshje në fund, kurse në Kupë u aktivizua në katër…

Triumfon Liria, Llapi i fortë për kampionët e Dritës

Te Drita as që duhet ta çojnë nëpër mend titullin. Pas një serie të gjatë fitores, kampionët në fuqi të Kosovës janë mposhtur në takimin e dytë radhazi. Këtë herë skuadra e drejtuar nga Shpëtim Duro u thye në transfertë nga Llapi. Një…

Ekskluzive: Kukësi zbarkon në Kosovë, “piketon” sulmuesin

Kukësi një ditë më parë zyrtarizoi largimin e Haris Harba, ndërkohë që po punohet për të tjera përforcime në janar. Synimi është afrimi i një lojtari që shënon dhe një pistë merkatoje tashmë është zbuluar. “SportEkspres.com” mëson se…

Feronikeli marshon me Rexhën, Llapi befasohet në shtëpi

Feronikeli marshon dhe pret hapat falas të rivalëve. Skuadra nga Drenasi kaloi me sukses Drenicën, që e mposhti me rezultatin e ngushtë 2-1. Zhan Karioka, ish-mesfushori i Kukësit, ishte ai që shënoi golin e parë për skuadrën e drejtuar nga…

Feronikeli bie në Gjilan, Trepça ’89 frenon Llapin

Kampionati në Kosovë është hapur. Kryesuesit e Feronikelit kanë pësuar humbjen e parë sot ndaj Gjilanit dhe gjithçka është vendosur në pjesën e dytë nga braziliani Xheferson. Mesfushori, i cili ka luajtur në Superiore me Kukësin, ka…