Browsing Tag

Llapi

Lëvizja e Llapit, zyrtarizohet pasuesi i Sokolit

Llapi, pa shkarkimit të Bylbyl Sokolit, e ka gjetur trajnerin e ri. Ditën e sotme është prezantuar Bekim Shotani, i cili do të kërkojë të fitojë trofe në drejtim të klubit nga Podujeva. “Pas marrëveshjes në mes drejtuesve dhe trajnerit,…

Llapi pa trajner, shkarkimi mësohet në rrugë të çuditshme!

Ndodh edhe kështu: trajneri shkarkohet dhe janë lojtarët ata që e mësojnë të parët vendimin e klubit. E ka pësuar Bylbyl Sokoli, trajneri i mirënjohur në Kosovë. Humbja e fundit me Prishtinën ka bërë që të merret ky vendim. Përveç sulmit…

Llapi merkato në Shqipëri, merr “ish”-in e Partizanit

Tjetër lëvizje drejt Kosovës. Tanimë një portier. Bëhet fjalë për Eglant Haxhon, i cili do të luajë sezonin e ardhshëm për skuadrën e Llapit, pasi ka gjetur marrëveshjen dhe ka nënshkruar kontratën që i lidh palët. Pas firmës ai ka pozuar…

Godet Llapi, firmos ish-sulmuesi i kombëtares kuqezi

Klubi i Llapit sapo ka zyrtarizuar transferimin ish-sulmuesit të kombëtares shqiptare Ahmed Januzi. Bomberi nga Vushtrria i është bashkuar skuadrës nga Podujeva pas nënshkrimit të një marrëveshje 1-vjeçare. Gjatë dy sezoneve të shkuara,…