Browsing Tag

Lionel Mesi

Mesi e nis keq, panik te Barcelona

Barcelona në faqen e saj zyrtare raporton se Mesi nuk nuk do të udhëtojë me ekipin në Shtetet e Bashkuara. Kjo për shkak të një dëmtimi që “pleshti” argjentinas ka pësuar në stërvitjen e këtij mëngjesi. Ai është parë duke mbajtur dorën në…

“Kur isha te Barça, Mesi s’më linte të luaja”

Të kesh një lojtar të madh në skuadër është një privilegj i madh, por edhe një telash më shumë. Lojtarë si Mesi apo Ronaldo kanë nevojë për mbështetjen e gjithë skuadrës. Janë ata që e marrin peshën më të madhe, por i gjithë ekipi do të…

Mesi s’po luan mirë? Di Maria ka versionin e tij

Argjentina po paraqitet relativisht mirë në Kupën e Amerikës. Bardhekaltrit kanë arritur të shkojnë në gjysmëfinalet e këtij kompeticioni. Më interesantja, është ekipi i vetëm që është kualifikuar në kohën e rregullt, por edhe që ka shënuar…

Rekord për t’u harruar, Argjentina “fajëson” Mesin

Leo Mesi është i dëshpëruar të fitojë një trofe të madh me Argjentinën e tij. Megjithatë, duke parë këtë brez që bardhekaltrit kanë, është e vështirë ta mendojmë një triumf të tillë. Mesi i ka shkuar dy herë shumë afër fitimit të Kupës së…

E thotë një legjendë e kuqe: Mesi meriton “Topin e Artë”

Leo Mesi dhe Virxhil Van Dajk janë dy kandidatët kryesorë për të fituar çmimin më të madh individual, “Topin e Artë”. Të dy kanë bërë një sezon shumë të mirë dhe opinioni sportiv është ndarë në dy kampe. Shumë personalitete kanë folur mbi…

Ish-katalanasi mbron Mesin: Futbolli nuk është golf!

Barcelona pësoi atë eliminim të turpshëm nga Liverpuli në Champions dhe ai që pësoi tronditjen më të madhe ishte Leo Mesi. Argjentinasi me ato dy gola në ndeshjen e parë u ngrit në qiell nga opinioni sportiv dhe më pas ra në “gropë” pas…

Mesi i bind të gjithë, lëvdata nga “armiku” portugez

Askush nuk arrin t’i rezistojë madhështisë së lojës së Leo Mesit. Argjentinasi, në ndeshjen ndaj Liverpulit, tregoi edhe një herë se është një “perëndi” e futbollit modern dhe jo vetëm. Këtë e kanë thënë shumë persona me reputacion në botën…

Mesin e thërrasin të votojë, në… Itali!

Lionel Mesi është një burim krenarie për miliona argjentinas në mbarë botën. Megjithatë, me “pleshtin” mund të krenohet dhe një komunë e vogël pranë qytetit të Ankonës. Bëhet fjalë për komunën e Rekanatit, vendi ku më shumë se më shumë…

Epoka Mesi, “pleshti” që ndryshoi historinë e Barcelonës

Në nëntor të vitit 2004 në stadiumin “Camp Nou” debutoi një djalosh i destinuar për të ndryshuar historinë e një klubi dhe të futbollit të një vendi. Lionel Mesin dhe historinë e tij te Barcelona e dinë të gjithë.  Argjentinasi, bashkë me…

Maradona apo Mesi? Legjenda Ferguson i vë “kapakun”

Kush ishte më i miri? Maradona apo Lionel Mesi... Kjo pyetje del hera herës në çdo tavolinë ku mblidhen fansat e futbollit. Sigurisht, në Argjentinë anojnë nga Maradona, pasi “El Pibe de Oro” ka qenë protagonisti i dy triumfeve në Botërorët…

Maradona pendohet, avokati: Ndihet keq, do telefonojë Mesin!

Diego Armando Maradona trazoi Argjentinën pak ditë më parë. Ajo çka tha për Lionel Mesin bëri që tifozët t’i ktheheshin kundër. Por ai është ndjerë keq për këtë dhe vetë avokati i legjendës argjentinase ka zbuluar se Maradona do të flasë me…

Maradona si “turma”: Mesi është Mesi veç te Barcelona!

Diego Armando Maradona dikur driblonte në mënyrë spektakolare në fushë, ndërkohë që tani legjenda argjentinase “fintet” i bën jashtë fushës. Deklaratat e tij janë shpesh të forta dhe ai është nga ata njerëz që nuk kursehen.…