Browsing Tag

Leicester

Një tjetër Torres në majë, e kërkojnë 2 klube angleze

Ferran Torres është një nga të rinjtë spanjollë më të mirë të momentit. 19  -vjeçari luan me Valencian dhe ka treguar se është një talent bio. Arrin t’i mbulojë të dy pozicionet e krahëve të ofensivës dhe ka një të djathtë vrastare.…

Zyrtare, Brendan Roxhers rikthehet në Premier Ligë

Tashmë është zyrtare. Brendon Roxhers rikthehet në Premier Ligë pas katër vitesh. Skocezi është trajneri më i ri i Leister Sitit. “Dhelprat”, duket se e kanë gjetur shpejt zëvendësuesin e Klod Pyel, i cili u shkarkua pas humbjes së thellë…

VIDEO | Xhejmi Vardi “shpik” një mënyrë për të shënuar

Çdo ditë shohim gola nga më të ndryshmit dhe një të veçantë e ka realizuar ditën e sotme sulmuesi i Leister, Xhejmi Vardi. Gjatë një ushtrimi në stërvitje, pas një krosi të dhënë, sulmuesi e ka dërguar topin në rrjetë. Se si ka shënuar,…

Arsenal i çmendur, fitore me përmbysje në fund ndaj Lesterit

Premier Liga është kampionati më i bukur në botë, thonë. Arsyeja? Mjafton të shohësh ndeshjen hapëse të kampionatit anglez, që nisi sot në mbrëmje, një risi, pasi kurrë nuk kishte ndodhur që kampionati të startonte një të premte. I takoi…

Zyrtare, kapiteni i Seviljes transferohet te Lester Siti

Sevilja çdo verë shet disa prej yjeve të saj dhe është kthyer në një makinë parash, ndaj nuk mund të qëndronte jashtë tregut edhe këtë verë. Klubi andaluzian ka pranuar një ofertë prej 14 milionë eurosh nga Lester Siti për kapitenin e…