VIDEO | Ngjarja tragjike me presidentin, Ranieri rikthehet në Leister

0

“Hirushja” Leister bëri mrekullinë në sezonin 2015-2016 dhe arriti të ishte kampionia e Premier Ligës. “Dhelprat” e mbyllën sezonin në kuotën e 81 pikëve, plot 10 pikë përpara Arsenalit të vendit të dytë. Meritë për këtë arritje kishte padyshim ekipi dhe trajneri Klaudio Ranieri, por edhe presidenti i ndjerë Vichai Srivaddhanaprabha.

Presidenti i anglezëve humbi jetën tragjikisht fundjavën e kaluar, pasi helikopteri i tij u rrëzua dhe shpërtheu. Lidhur me këtë ngjarje ka qenë pikërisht ish-trajneri i Leister, Klaudio Ranieri, i cili ditën e sotme është parë duke bërë homazhe për vdekjen e presidentit. Tekniku italian dhe presidenti i Leister kanë pasur një marrëdhënie mjaft të ngushtë, sidomos pas titullit të fituar në Premier Ligë.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.