“Ringjallet” Benaluan, goli i mbrojtësit shtang lojtarët e Leisterit

Shumë vetë e kanë harruar se Johan Benaluan është pjesë e Leister Sitit që prej vitit 2015. Mbrojtësi tunizian është në vitin e tij të fundit të kontratës dhe në tri sezonet e fundit është aktivizuar në vetëm 12 ndeshje, çka shpjegon se pse emri i tij është lënë në harresë.

Por, ditën e sotme tuniziani është kthyer në qendër të vëmendjes falë një goli fantastik të realizuar gjatë një loje brenda grupit. Natyrisht, faktori fat luajti rolin më të madh në atë gol, por për një mbrojtës edhe golat në stërvitje janë të rrallë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online