Rezultate zhgënjyese në Basketboll, Kosova dhe Shqipëria e nisin me humbje

Kombëtarja e Shqipërisë dhe përfaqësuesja e Kosovës në basketboll kanë zhvilluar ditën e sotme ndeshjet e…

Lajm i mirë për Lacion dhe Kosovën, rikuperohet Berisha

Lacio dhe Kosova kanë marrë një lajm pozitiv. Valon Berisha ka lënë pas krahëve dëmtimin dhe…

Kosovës i kthehet haku, UEFA dënime të rënda ndaj racizmit

UEFA ka vendosur të mos mbyllë as veshët e as sytë ndaj racizmit. Së fundmi, qeveria…

VIDEO | Gola të çmendur, ish-lojtari i Feronikelit eliminon “gjigantin” kroat

Një ndër surprizat më të mëdha të kualifikueseve të Champions League ishte eliminimi i kroatëve të…

Feronikeli mëson kundërshtarin e radhës, udhëton drejt Sllovakisë

Feronikeli ka mësuar kundërshtarin që do të ketë përballë në ndeshjet e raundit të dytë eliminator…

Nga Kosova në Kroaci, sulmuesi shqiptar prezantohet te skuadra e re

Kampionati kroat mirëpret një tjetër shqiptar të Kosovës

Ramadani: Skuadra dha maksimumin, nuk e turpëruam futbollin e Kosovës

Feronikeli u eliminua në mënyrë dramatike nga raundi eliminator i Champions League. Skuadra nga Drenasi u…

VIDEO | Shkëlqen Kololli, gol e asist kundër RB Lajpcig

Benzhamin Kololli ka bërë një paraqitje fantastike në fitoren 4 – 1 të Zyrihut ndaj RB…

Bashkëpunimi drejt fund, Brondbi “përzë” Halimin

Lojtari i përfaqësueses së Kosovës, Besar Halimi, nuk po kalon një moment të mirë. Mesfushori i…

Muriç huazohet në Championship, Siti i jep një dorë me kontratën

Arijanet Muriç nuk do të jetë pjesë e Mançester Sitit sezonin e ardhshëm. Portieri i kombëtares…

Uellsianët kërkojnë goleadën: Ta vulosim kualifikimin

Feronikeli do të ndeshet të nesërmen me kampionët e Uellist “TNS” (The Neë Saints). Trajneri i…

Avdijaj i jep fund “pushimeve”, firmos në Turqi

Sulmuesi shqiptar ka nënshkruar një kontratë të pazakontë me ekipin turk

VIDEO | Muslija “çan” rrjetën, vendimtar në fitoren e Hanover

Florent Muslija ka gjetur rrugën e rrjetës në miqësoren e sotme ku skuadra ku luan i…

Valon Berisha i ikur, veprimi i Lacios nuk lë vend për dyshime

Transferimi i Valon Berishës te Lacio nuk rezultoi një histori suksesi. Mesfushori i përfaqësueses së Kosovës…

Prishtina reagon, klubi vendos për të ardhmen e Josës

E ardhmja e Mirel Josës te Prishtina u vu në dyshim pas eliminimit të skuadrës kryeqytetase…

Zyrtare | Prishtina shton konkurrencën, firmos ish-portieri i Kukësit

Prishtina ka lënë pas krahëve eliminimin nga eliminatoret e Champions League dhe ka filluar të prezantojë…

Tafili: Ju tregoj pse u largova nga Vllaznia, në Kosovë janë korrekt

Alsid Tafili ka zgjedhur të vijojë karrierën e tij në Kosovë ku ka firmosur me Lirinë…

Hadërgjonaj: Kosova zgjedhje zemre, jo interesi

Florent Hadërgjonaj është lojtari më i ri që i është bashkuar përfaqësueses së Kosovës. Në një…

Nikaj mbetet në Kosovë, klubi i ri zyrtarizon marrëveshjen

Samuel Nikajt nuk i është dashur të presë shumë për të gjetur një ekip të ri…

Nga majat në greminë, fatkeqi Tarashaj në udhëkryq

Tri vite më parë Shani Tarashaj ishte një ndër talentet më premtues të futbollit zviceran. Sulmuesi…

Basriu nuk ndahet nga Kosova, firmos me klubin e ri

Skuadra e Dukagjinit ka nisur punën për sezonin e ri. Përforcimi i parë i klubit nga…

Rexhbecaj: Gjermaninë e ëndërroj akoma, i detyrohem shumë këtij kombi

Mesfushori i lindur në Prizren, Elvis Rexhbecaj, ka qenë një ndër zbulimet e sezonit e futbollit…

Rrahmani kalon kontrollet mjekësore, gati firma në Serie A

Amir Rrahmani ka zbarkuar ditën e djeshme në Itali, ku do të vazhdojë karrierën te Hellas…

Kampionati Ballkanik, Shqipëria e nis me fitore kundër Kosovës

Shqipëria U20 ka fituar me lehtësi takimin e parë të “Kampionatit Ballkanik”, duke mundur 3 –…

Prapaskena me Edi Rejën dhe VIP-at, Duka “godet me pambuk”

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka, ka dhënë një intervistë për “Supersport”, ku ka…

Arrihet akordi: Rrahmani në qytetin e dashurisë, nesër vizitat mjekësore

Zyrtarizimi i kalimit të Amir Rrahmanit te Hellas është çështje kohe. Marrëveshja është arritur dhe mbrojtësi…

18 milionë € për Milot Rashicën, Verderi refuzon prerazi

Milot Rashica ka shkëlqyer në pjesën e dytë të sezonit me Verder Bremen në Bundesligë, ndërkohë…

Zyrtare | Përforcim i bujshëm për Kosovën, 20-vjeçari braktis Gjermaninë

Pas Florent Hadërgjonajt një tjetër futbollist premtues i bashkohet përfaqësueses së Kosovës. Me anë të një…

Ndryshim plani, Amir Rrahmani përfundon në Serie A

Merkato nuk rresht kurrë së dhuruari surpriza. U përfol për një transferim të Amir Rrahmanit nga…

Jupi: Kosova ka entuziazëm në skuadër e publik, Shqipëria e ka humbur

Ish-trajneri i kombëtares U21 të Shqipërisë,  Redi Jupi, ka folur mbi ecurinë e mirë të përfaqësueses…

Matraxhiu: Klubet e Kosovës më korrekte, Lerda ndryshe nga Iuliano

Menaxheri i njohur i lojtarëve të Superiores, Andi Matraxhiu, ka qenë i ftuar në emisionin e…

Xhaka dhe Rashica përkujtojnë Vokrrin: Kosova ka humbur një legjendë!

Granit Xhaka dhe Milot Rashica janë në Prishtinë, ku zhvilluan një ndeshje miqësore mes tyre. Dy…

Xhaka-Rashica dhurojnë spektakël, ndeshja e luksit mbyllet në paqe

Granit Xhaka dhe Milot Rashica, dy nga yjet më të futbollit shqiptar, organizuan një ndeshje miqësore…

Raporti me Uzunin, Kosova dhe Shqipëria: Rrëfehet talenti Kastrati

Lirim Kastrati është një ndër talentet më premtues të Kosovës. Sulmuesi i Lokomotivës së Zagrebit ka…

Tërbimi i Agim Canës dhe deklarata e Redi Jupit, flet kreu i FFK-së

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, ka qenë i ftuar në emisionin “Debat…

Një talent i Bundesligës drejt Kosovës, Ademi zbulon emrin

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, ka qenë i ftuar në emision “Debat…

Renditja e FIFA-s: Shqipëria “pikiatë”, Kosova mes rekordmenëve

FIFA ka publikuar renditjen mujore dhe Shqipëria ka humbur katër pozicione në renditje, duke zbritur në…

Shqipëria, Kosova dhe e ardhmja e Taulantit: Flet Granit Xhaka

Mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka, është sot i pranishëm në “Elbasan Arena” për të ndjekur ndeshjen…

ZYRTARE | Jo vetëm Frashëri, Gjilani merr një tjetër “ish” të Superiores

Gjilani vazhdon t’i besojë futbollistëve të Kategorisë Superiore. Pas Erlis Frashërit një tjetër “ish” i Superiores…

Rashani: Kishim 100 shanse, ishte si të luaje në Prishtinë

Elbasan Rashani ishte heroi i Kosovës, pasi shënoi golin e fitores ndaj Bullgarisë. Rashica dhe Muriqi…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online