Lajm i mirë për Lacion dhe Kosovën, rikuperohet Berisha

0

Lacio dhe Kosova kanë marrë një lajm pozitiv. Valon Berisha ka lënë pas krahëve dëmtimin dhe është rikthyer të stërvitet me bardhekaltrit. Igli Tare pagoi 9 milionë euro të Salsburgu verën e kaluar, ndërsa blerja e “luftëtarit” dardan u prit me entuziazëm.

Për fat të keq sezoni nisi dhe përfundoi keq. Dëmtime, dy operacione në gju dhe vetëm 508 minuta aktivizim në 14 ndeshje. Tani është ndryshe, Berisha është i karikuar në maksimum dhe mund të jetë “surpriza” e këtij sezoni.

26-vjeçari i lindur në Malmo kreu disa teste mjekësore ditën e mërkurë dhe gjendje e tij fizike është optimale. Berisha nuk është akoma gati për lojë. Ai sapo ka nisur vrapin, ndërsa Simone Inzagi shpreson ta ketë sa më shpejt të gatshëm për lojë.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.