Kampionati Ballkanik, Shqipëria e nis me fitore kundër Kosovës

0

Shqipëria U20 ka fituar me lehtësi takimin e parë të “Kampionatit Ballkanik”, duke mundur 3 – 0 me sete Kosovën U20. Takimi u zhvillua në sallën e lojërave “Feti Borova” në Tiranë.

Kampionati Ballkanik është një turne që zhvillohet në Tiranë në datat 24-28 qershor. Shqipëria, Kosova, Maqedonia e Veriut, Rumania, Mali i Zi, Greqia, Bosnja dhe Serbia janë skuadrat pjesëmarrëse që janë ndarë në dy grupe me nga katër skuadra.

Shqipëria U20 3 – 0 Kosova U20
(25 – 9, 25 – 11, 25 – 13)

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.