Browsing Tag

Kosova

Shaland: Këta djem nuk dorëzohen kurrë, le të ëndërrojmë!

Bernard Shaland, trajneri i Kosovës, ishte shumë i entuziasmuar pas fitores me Bullgarinë. Në Supersport Kosova ai deklaroi: “Jam shumë i lumtur, sidomos për lojtarët. Nuk dorëzohen kurrë, kurrë! Vetëm punuan sot. U përpoqëm e u përpoqëm në…

Mali i Zi pa trajner, shkak Kosova dhe politika

Mal i Zi mbetet pa trajner dhe kjo për shkak të presionit  të madh që pati tekniku Ljubisha Tumbakoviç. Politika ndërhyri në mes dhe pak orë para ndeshjes ai nuk pranoi të ishte në stolin e përfaqësueses malazeze. Të njëjtën gjë bënë edhe…

Shaland: Ndeshje e veçantë, na duhet vetëbesim

Trajneri i përfaqësueses së Kosovës, Bernard Shaland, u shpreh i kënaqur nga loja që shfaqi ekipi i tij në ndeshjen ne Podgoricë ndaj Malit të Zi. Në intervistën e dhënë pas ndeshjes për “Supersport”, tekniku zviceran foli disa nga…

VIDEO: Kosovë e bukur por e pafat, goli i Rashicës nuk mjafton

Kosova luajti në transfertë përballë Malit të Zi, ndeshje e vlefshme për kaulifikueset e Euro 2021. “Dardanët” e nisën sfidën në mënyrë të shkëlqyer, duke rrezikuar disa herë portën kundështare dhe duke iu afruar shumë golit. Edhe pse…

Kombëtaret U19 dhe U17 përfundojnë miqësoret, ja rezultatet

Kombëtarja U19 e Shqipërisë ka fituar takimin e dytë miqësor ndaj Kosovës. Takimi i zhvilluar sot në stadiumin “Fadil Vokrri” është mbyllur me fitoren 4 – 1 të kuqezinjve. Autorët e golave për skuadrën e drejtuar nga Nevil Dede ishin…

Sezon fantastik për Rexhbeçajn, te Volfsburgu askush si ai

Mesfushori shqiptar Elvis Rexhbeçaj mbylli një sezon të shkëlqyer me skuadrën e Volfsburg. Mesfushori 21-vjeçar u aktivizua në 24 takime në Bundesligë, duke u bërë një nga lojtarët me më shumë minuta në grupmoshën e tij në Gjermani.…

Muriç drejt huazimit, klubi anglez shfaq interes

“Gardiani” i përfaqësueses së Kosovës, Arijanet Muriç, ka kaluar një sezon me pak aktivizime te Mançester Siti. Pep Guardiola ia ka besuar çelësat e portës në vetëm pesë raste, kryesisht në ndeshjet e kompeticioneve dytësore si ‘FA Cup’ dhe…

Dëmtim i tmerrshëm, mesfushori i Kosovës mbyll vitin

Mesfushori i përfaqësueses së Kosovës, Hekuran Kryeziu, ka pësuar një dëmtim shumë të rëndë në gju. Bëhet fjalë për një këputje të ligamentit të kryqëzuar. Ngjarja fatkeqe ndodhi në takimin e së premtes ku Zyrihu u mund të transfertë…

Progres dhe vlerësim, Voca tani vlen 3 milionë euro

Idriz Voca është kthyer në një ndër lojtarët kryesorë të skuadrës së Lucernës për këtë sezon. Mesfushori me tipare mbrojtëse është aktivizuar në 24 takime të Superligës zvicerane, ku në vetëm dy raste si zëvendësues. Ecuria e mirë e…

Dëmtim i rëndë në gju, shqiptari i Lacios mbyll sezonin

Nuk ka shkuar siç pritej sezoni i parë i Valon Berishës në Itali. Futbollisti i Lacios ka qenë pafat përsa i përket dëmtimeve muskulore, që këtë sezon kanë qenë të shumta, më konkretisht pesë të tilla që e lënë për muaj të tërë në…

Fenomeni Rashica, agjenti Altin Lala tregon hapin e ardhshëm

Altin Lala mbetet i pandarë nga bota e futbollit. Ish-mesfushori i kombëtares shqiptare, sot agjent lojtarësh, përfaqëson njërin prej talenteve më premtues të kampionatit gjerman. Bëhet fjalë për Milot Rashicën. Futbollisti nga Vushtrria…

Fillim pa humbje, por Shaland është i pakënaqur me Kosovën

Lojë e mirë, por në fund vetëm një barazim 1-1. Ndoshta duket e tepruar të mos jesh i kënaqur me barazim ndaj Bullgarisë, por me atë që ka treguar në vitin e fundit dhe me paraqitjen e shkëlqyer sot, Kosova mund dhe duhej të merrte më shumë…