VIDEO | Gol i çmendur, Guri shënon dhe të dytin!

Sidrit Guri ka shënuar dhe golin e dytë për skuadrën e Ostendes, duke i siguruar fitoren…

Komplikohet transferimi te Brest, Xherrard shpjegon situatën e Grezdës

Grezda te skuadra e Brest në Ligue 1 dukej një transferim i kryer, por zhvillimet më…

Balaj me ekip të ri, firmos në Austri

Bekim Balaj i ka dhënë fund pritjes për ekipin e ri. Gazeta austriake “Kleine Zeitung” raporton…

Kombëtarja zbarkon në Paris, FSHF nxjerr në treg biletat

FSHF ka njoftuar daljen në treg të biletave për takimin Francë – Shqipëri. Ndeshja e vlefshme…

Oferta pafund për Balliun, ekipet e La Ligas dhe një angleze pas tij

Ivan Balliu pas katër vitesh shumë të mira me francezët e Metz, ka vendosur të ndërpresë…

VIDEO | Karton i kuq dhe eliminim, mbrëmje “jo” për mbrojtësin kuqezi

Herdi Prenga, futbollisti i kombëtares shqiptare të futbollit, luajti sot titullar për ekipin kroat të Rigës,…

Talenti shqiptar bën hapin e madh, tjetër goditje e Tares

Igli Tare vazhdon t’i japë mundësinë futbollistëve shqiptarë të transferohen në një skuadër të njohur siç…

VIDEO | Verona zbavitet me ekipin amator, shënon dhe talenti shqiptar

Futbollisti shqiptar Marash Kumbulla ka qenë një ndër autorët e golave në fitoren 12 –  0…

VIDEO | Start perfekt, Çekiçi nis sezonin e ri me një “silur”

Endri Çekiçi e ka nisur në mënyrë perfekte sezonin e ri me skuadrën e Olimpias së…

MINIFUTBOLL | Kombëtarja mposht Kroacinë, mbyllet turneu miqësor (VIDEO)

Kombëtarja shqiptare e minifutbollit e ka mbyllur me fitore pjesëmarrjen në turneun miqësor “Nations Games”. Kuqezinjtë…

VIDEO | Latifi zbavitet në Moldavi, debuton me tripletë

Debutimi i Liridon Latifit me fanellën e Sherif Tiraspolit nuk mund të shkonte më mirë. Sulmuesi…

Llullaku flet hapur: Tek Astana merrja rrogë faraoni

Sulmuesi kuqezi Azdren Llullaku ka luajtur për shumë skuadra gjatë karrierës së tij. Deri në vitin…

Hysaj madrilen, plot 20 milionë euro në arkat e Napolit

Elseid Hysaj është në Shqipëri, pasi nesër është një ditë shumë e rëndësishme për të, dita…

E papritur, mbrojtësit të kombëtares i ndërpritet kontrata

Largimi i trajnerit Mirçea Redniç nga stoli i Dinamos së Bukureshtit ka sjellë pasoja të rënda…

Vendim i papritur, sulmuesi kombëtares ndahet me klubin e tij

Kjo merkato ka parë shumë futbollistë shqiptarë të ndërrojnë skuadra. Një nga këta futbollistë, është dhe…

Merr fund aventura ukrainase, Demiri transferohet në Sllovaki

Mbrojtësi shqiptar Besir Demiri është prezantuar te skuadra sllovake e Zhilinës. Futbollisti i lindur në Shkup…

Mavraj drejt ndarjes nga Ingolshtadi, ja destinacioni i ri

Mërgim Mavraj u afrua tek Ingolshtad gjatë merkatos së janarit si një ndër përforcimet e shumta…

Hedhja e fanellës, Ramadani sqaron gjithçka!

Ylber Ramadani shënoi golin e dytë në fitoren 2-0 të Shqipërisë përballë Moldavisë, goli i tij…

Nga Totenhem te Çelsi, Broja tregon si iu bashkua klubit të zemrës

Armando Broja ishte një ndër protagonistët e grumbullimit të kombëtares U19 dhe U21. Sulmuesi 17-vjeçar gjeti…

Duka: Fitore që rikthen atmosferën pozitive, luftojmë deri në fund

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka, foli para gazetarëve në përfundim të ndeshjes kundër…

Rikthim fantastik, Roshi i sinqertë për skemën e Rejës

Odise Roshi u rikthye të luajë për kombëtaren shqiptare pas më shumë se një viti mungesë.…

Cikalleshi: Sot dyfish i lumtur, gjithmonë luaj për ekipin

Sulmuesi i Shqipërisë, Sokol Cikalleshi, shënoi golin e parë në sfidën përballë Moldavisë. Pas ndeshjes, bomberi…

VIDEO: Festë kuqezi, Cikalleshi dhe Ramadani mposhtin Moldavinë

Edi Reja ka marrë fitoren e parë në krye të Shqipërisë. Kuqezinjtë tanë triumfuan në “Elbasan…

“Rama ik” edhe në stadium, çfarë “shpikje” e tifozëve

Një grup i vogël tifozësh në “Elbasan Arena” vunë në lëvizje forcat e sigurisë pasi shpalosën…

Sadiku sqaron të ardhmen, ka një kërkesë për tifozët

Armando Sadiku ka folur para mikrofonit të “Supersport” në lidhje me humbjen e kombëtares ndaj Islandës.…

Hafizi del kundër Rejës: Problemet i kemi në sulm

Ish-trajneri i kombëtares shqiptare, Astrit Hafizi, ka kritikuar repartin e sulmit për paraqitjen e bërë sot…

Reja: Na u mohua një penallti, rezultat për të ardhur keq

Trajneri i ri i Shqipërisë, Edi Reja, e nisi me humbje aventurën e tij në krye…

Reja ndryshoi fushën stërvitore, menaxheri i hotelit zbulon kërkesat e italianit

Kombëtarja shqiptare ndodhet prej disa ditësh në Frankfurt, ku po përgatitet për ndeshjet e kualifikueseve të…

Sigurdson: Shqipëria s’është më e njëjta

Shtatë vite më parë Shqipëria dhe Islanda ishin pjesë e të njëjtit grup në kualifikueset e…

Tjetër dëmtim në kombëtare, kësaj radhe e pëson një mbrojtës

Kombëtarja shqiptare vijon përgatitjet në Gjermani, në kuadër të ndeshjeve të kualifikueseve të ndaj Islandës dhe…

Veseli: Kënaqemi me gjashtë pikë, Islanda nuk është ai ekip që ka qenë!

Në konferencën e sotme për shtyp, së bashku me Bekim Balajn ishte edhe Frederik Veseli. Pikërisht…

Shqipëria e Edi Rejës, Cana: Trajneri i duhur, por më shqetëson diçka

Ish-kapiteni i Shqipërisë, Lorik Cana, vazhdon punën e tij intensive me fondacionin “Lorik Cana 5”, ku…

VIDEO | Surpriza e bukur e kombëtares, emocione dhe dhurata për Shtëpinë e Fëmijës

Sot ka qenë një ditë ndryshe për kombëtaren kuqezi. Djemtë e Edi Rejës kanë vendosur t’i…

Lista drejt ndryshimit, tre lojtarë shqetësojnë kombëtaren

Lista me 29 lojtarët e grumbulluar nga Edi Reja duket se do të ndryshojë duke filluar…

Shqipëria dhe Kosova “kapitull i mbyllur”, mbrojtësi zgjedh Austrinë

Shqipëria dhe Kosova janë një kapitull i mbyllur për qendërmbrojtësi i Red Bull Salcburg, Albert Vallçi.…

Reja qëndron në pritje, kombëtaren e shqetëson një mesfushor

Edi Reja zbuloi ditën e sotme listën me 29 të përzgjedhurit e tij për ndeshjet ndaj…

VIDEO | Reja “e nis mbarë”, rrëzim dhe batuta

Ditën e sotme Edi Reja, trajneri i Kombëtares sonë, prezantoi listën e të grumbulluarve për ndeshjen…

Mungesa e Gjimshitit dhe rikthimi i Lenjanit: Edi Reja i sqaron të gjitha

Në listën e Kombëtares, që u bë e ditur ditën e sotme, u vu re mungesa…

Reja: Luaj me dy sulmues, shkopin e përdor kur duhet!

Ndeshjet ndaj Islandës dhe Moldavisë janë në prag për kombetaren tonë dhe përgatitjet kanë nisur. Ditën…

Shpallet lista: Kthehet Cikalleshi, mungojnë dy yjet e Serisë A

Kombëtarja jonë po bën përgatitjet në kuadër të ndeshjeve të rëndësishme ndaj Islandës dhe Moldavisë. Pak…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online