Oferta pafund për Balliun, ekipet e La Ligas dhe një angleze pas tij

0

Ivan Balliu pas katër vitesh shumë të mira me francezët e Metz, ka vendosur të ndërpresë kontratën. Spanjollja “AS” raporton se për 27-vjeçarin interesohen një sërë klubesh nga La Liga, duke mos munguar edhe propozimet nga Anglia.
Espanjoli sapo largoi Mario Hermoson drejt Atletikos dhe ka nisur bisedimet me agjentin e Balliut si zëvendëues i mundshëm për spanjollin. Klubi katalanas nuk ka në plan të harxhojë shumë këtë merkato dhe Balliu do të ishte një afrim me kosto minimale.

Megjithatë, nuk përfundojnë këtu ofertat për yllin e kombëtares sonë. Leganes dhe Real Vajadolid gjithashtu do të bëjnë maksimumin për të sjellë Ivanin në gjirin e tyre. Kalojmë në Angli, ku Uest Brom ka treguar interes konkret, duke takuar agjentin e lojtarit.

Anglezët janë përballur me largime në mbrojtje dhe Balliu do të ishte një vlerë e shtuar, duke parë që mbulon të dy krahët. Për momentin ofertat nga La Liga janë më tunduese, me Uest Brom që aktivizohet në Championship.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online