Browsing Tag

kalendari

Edhe një dilemë në të Dytën, e diela dita e së vërtetës

Në javën e parafundit, Kategoria e Dytë nuk mundi të zbardhte të gjitha verdiktet e këtij sezoni, ku mbeti pa u përcaktuar vetëm skuadra kryesuese në Grupin B. Ka rreth pesë javë që rokada mes Shkumbinit e Devollit ka sjellë kureshtje dhe e…

Superiorja drejt fundit, FSHF zbardh planin e finaleve

Java e 34 në kampionatin shqiptar të futbollit e ka një finale, atë mes Tiranës dhe Kastriotit në “Selman Stermasi”. Një sfidë që me shumë gjasa vendos dhe fatet e sezonit për të dyja skuadrat, që po luftojnë javë pas jave për të shmangur…

Kategoria e Dytë në fushë, shtatë përballje në program

Një ditë më parë u zhvilluan katër ndeshje të Kategorisë së Dytë, kurse sot luhen pjesa tjetër e përballjeve. Veçohet takimi Tirana B-Tërbuni në grupin A dhe pukjanët do tentojnë të vulosin rikthimin në Kategorinë e Parë. Partizani B,…

Kategoria e dytë në fundjavë, zbardhet plani i Federatës

Ndeshjet e javës 24 në Kategorinë e Dytë janë planifikuar që të luhen në fundjavë dhe prej orës 17:00. Nga dy ndeshje janë planifikuar të luhen të shtunën për çdo grup, ndërkohë që ndeshjet e tjera do të zhvillohen të gjitha ditën e diel.…

E Para të shtunën, finale mbijetese në… orar ndryshe

Javët e mbetura të Kategorisë së Parë luhen të gjitha në një ditë dhe në një orar. Kështu, java e 26-të zhvillohet të shtunën prej orës 17:00.  Në Grupin A veçohet "derbi" Besëlidhja-Vllaznia. Lezhjanët janë në luftë për vendin e dytë,…

Kategoria e Dytë me sfida interesante, plani i javës së 23-të

Ndeshjet e javës së 23-të në Kategorinë e dytë do të luhen edhe këtë herë në dy ditë. FSHF ka planifikuar që dy ndeshje nga Grupi A dhe tre ndeshje nga Grupi B të luhen të shtunën (27 prill), kurse të tjerat zhvillohen të dielën. Të gjitha…

Kategoria e Dytë: 12 ndeshje në fundjavë, dy janë finale

Java e 22-të e Kategorisë së Dytë do të luhet të shtunën dhe të dielën, në datat 20 dhe 21 prill. Të gjitha takimet zhvillohen prej orës 16:00. Të shtunën do të luhen tre ndeshje në Grupin A dhe dy ndeshje në Grupin B, ndërsa ditën e diel…

Beteja mbijetese, Kategoria e Parë e gjitha në fushë

Faza e tretë e Kategorisë së Parë zhvillon sot javën e 22-të të kampionatit dhe veçohet se në kalendar dy skuadrat kryesuese të grupeve, Vllaznia  dhe Bylisi, janë pushim. Takimi Dinamo-Erzeni fillon në orën 15:00, kurse sfidat e tjera një…

E Para dhe e Dyta në program 11 ndeshje, ja kalendari

E Para vijon garimin dhe sot luhen tre ndeshjet e tjera, të gjitha të grupit A. Vllaznia-Besëlidhja është sfida më interesante e ditës dhe luhet në stadiumin "Loro Boriçi". Në pesëshen e dytë zhvillohen dy beteja mbijetese, ku Vora e vendit…

E Para dhe e Dyta në fushë, nëntë “betejat” e ditës

Kategoria e Parë vijon dhe sot janë parashikuar të luhen pesë takime, ndërsa të dielën do të zhvillohen tre të tjerat. Të gjitha përballjet nisin prej orës 15:00. E shtuna ka më shumë angazhime në Grupin B, pasi do të luhen të gjitha…

Kategoria e Dytë: Javë finalesh, ja përballjet e fundjavës

Kjo javë e Kategorisë së Dytë është planifikuar të luhet në dy ditë, ku më 30 mars luhen katër ndeshje në Grupin A, ndërkohë që më 31 mars luhen të gjitha ndeshjet e Grupit B dhe ndeshja Ada-Gramshi e Grupit A. Në takimet e tjera, në…

Kategoria e Parë “ndez motorët”, ja plani i fundjavës

Të shtunën dhe të dielën zbresin në fushë ekipet e Kategorisë së Parë. Sektori i Garave pranë Federatës Shqiptare të Futbollit ka përcaktuar edhe programin e ndeshjeve. Kështu, ndeshjet e grupit B do të zhvillohen të gjitha të shtunën dhe…

Gjysma e së Parës në fushë, sytë në Peshkopi e Fier

Me formulën e re që Kategoria e Parë po përdor në fazën e tretë, të gjitha skuadrave u përgjysmohen pikët dhe renditja mes tyre ngushtohet. Kjo i rrit mundësitë për ngjitjen në tabelë, por edhe i zbeh ndeshje të veçanta në të cilat do…

Renditja dhe kalendari i javës 24, gjithçka nis me derbin

Dy sfidat e sotme, Kukësi-Kamza dhe Kastrioti-Laçi mbyllën javën e 23-të të Kategorisë Superiore. Një javë që pa shumë gola, por dhe disa lëvizje në tabelën e renditjes. Humbja e Teutës bëri që durrsakët të zbresin në vendin e tretë, me…

Superiorja nuk ndalet, zbulohet plani i javës së 23-të

Java e 22-të në Superiore dhuroi shumë ndeshje të bukura, me Teuta-Kukësi që mund të cilësohet si ndër më të bukurat e sezonit. Skuadra durrsake arriti të përmbysë nënkampionët në pjesën e dytë, duke triumfuar 2-1. Progni realizoi supergol,…

Kategoria e Dytë rikthehet pas dy muajsh, ja kalendari

Pas dy muaj ndërpreje, edhe pesë ditë duhen për të rinisur gjysma e dytë në Kategorinë e Dytë. Java e fundit është luajtur më 16 dhjetor 2018  dhe pikërisht të dielën më 17 shkurt 2018 do të rinisë gjysma e dytë e sezonit për 26 skuadrat…