Sytë nga Superiorja, renditja dhe kalendari i fazës së tretë për pretendentet

0

Ndeshjet e sotme ishin të fundit për fazën e dytë në Kategorinë e Parë të futbollit dhe renditja e skuadrave që synojnë të ngjiten në Superiore nuk është se ka ndryshuar gjatë kësaj faze. Faza e tretë pritet të jetë shumë më e luftuar, pasi ekipet i kanë të qarta objektivat e tyre.

Në Grupin A, kalendari dhe renditja nuk janë përcaktuar ende, pasi ditën e nesërme (e diel), do të luhet sfida mes Besëlidhjes dhe Korabit.

Në Grupin B, Bylisi udhëheq dhe renditja është e tillë: Bylis me 21 pikë, Besa 18, Egnatia 16,  Lushnja 14 dhe Oriku me 14 pikë.

KATEGORIA E PARË, KALENDARI I FAZËS SË TRETË

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.