Browsing Tag

Juve

Alegri: Unë nuk largohem!

Juve jashtë, sërish, duke mbetur pa Champions League, edhe pse investoi pa fund dhe tashmë jeton e lufton vetëm për sukses në Europë. Tifozët janë të dëshpëruar dhe trajneri Maks Alegri është nën akuzë, por gjithsesi nuk është kohë…

Ronaldo drejt rënies, Mesi i thyen një tjetër rekord

Lionel Mesi po përjeton një nga sezonet më të mira në karrierën e tij, këtë e dëshmon qartë numri i pabesueshëm i golave që ka shënuar në këtë edicion të La Ligës. Në 28 ndeshje “pleshti” ka gjetur 32 herë rrugën e rrjetës, duke qenë…

Mesi i befasuar: Ronaldo magjik, nuk e prisja

Lionel Mesi vazhdon të dhurojë spektakël në mbrëmjet e Champions League ashtu siç ka bërë për më shumë se një dekadë radhazi. Në përfundim të ndeshjes ndaj Lionit, “pleshti” foli para gazetarëve, të cilët e pyetën dhe mbi paraqitjen e…

Ndeshja perfekte, Alegri “ledhaton” lojtarët

Masimiliano Alegri komplimentoi të gjithë lojtarët e tij për paraqitjen e shkëlqyer ndaj Atletiko Madrid. Në intervistën në përfundoim të takimit, tekniku toskan shpjegoi se çfarë bëri ndryshe nga takimi në vajtje. “Spinazola ka bërë një…

VIDEO | Ronaldo “show”, Juve shënon golin e dytë

Juventusit i kanë mjaftuar vetëm tre minuta nga fillimi i pjesës së dytë për të dyfishuar avantazhin ndaj Atletiko Madrid. Protagonist ka qenë sërish Kristiano Ronaldo, i cili u tregua përsëri i saktë me një goditje me kokë. Rezultati i…

VIDEO | Juve fillon përmbysjen, Ronaldo mposht Oblak

Juventusi ka zhbllokuar sfidën me anë të Kristiano Ronalos në minutën e 26-të. Futbollisti portugez shfrytëzoi harkimin  e Bernardeskin dhe nuk gaboi me goditjen me kokë pak metra larg portës së mbrojtur nga Jan Oblak.

Juve e pandalshme në Itali, vendos rekord historik

Juventus arriti të merrte tri pikët në transfertën më të vështirë, atë ndaj Napolit. “Zonja e vjetër” fitoi me rezultatin 2 – 1, ndërsa ndeshjes nuk i munguan polemikat dhe tensionet. Me këtë fitore Juventus vendos një rekord historik në…

Tifozët bëhen të padurueshëm, Alegri merr masa ekstreme

Masimiliano Alegri nuk ka një raport ideal me tifozët e Juventusit. Në pamje të parë kjo mund të duket diçka e çuditshme pasi tekniku livornez ka bërë një punë të shkëlqyer, teksa ka fituar katër kampionate radhazi dhe festën e të pestit e…

Kedira ia hedh paq, ja sa do të mungojë mesfushori

Mungesa e Sami Kedirës në listën e të grumbulluarve për sfidën në Madridin ndaj Atletikos, shkakorit jo pak bujë. Klubi torinez shpjegoi se gjerman kishte shfaqur rrahje të pazakonta të zemrës dhe për këtë arsye kishte qëndruar në Torino ku…

Forlan: Ronaldo bën diferencën, por Atletiko sërish favorite

Diego Forlan është një ndër sulmuesit më të mirë që Atletiko e Madridit ka pasur gjatë viteve të fundit. Uruguaiani ka dhënë një intervistë të shkurtër për “tuttojuve.com”, ku ka folur për përballjen e midis Juventusit dhe Atletikos dhe…

Dibala, Atletiko dhe Ikardi, Alegri “skanon” Juventusin

Masimiliano Alegri u shpreh shumë i kënaqur me paraqiten e skuadrës së tij në fitoren 3 – 0 ndaj Frozinones. Në intervisitën e bërë pas ndeshjes për “Sky Sports”, tekniku livornez foli për rikthimin e Poalo Dibalës te goli pas tre muajsh…

Leksion biznesi, 56 milionë euro për 3 “ngrohës stoli”

Prej gati një dekade Juventusi është klubi me menaxhimin më perfekt në Itali. “Zonja e vjetër”, nuk po shkëlqen vetëm në fushë, ku ka fituar shtatë kampionatet e fundit dhe i teti është rrugës. Një ndër pikat më të forta të skuadrës nga…

VIDEO | Zhervinjo sfidon CR7, Parma shtang Juventusin në limite

Parma vazhdon të surprizojë të mëdhatë në këtë sezon të Serie A. Pasi mundën në “San Siro” Interin, skuadra e drejtuar nga Roberto D’Aversa ka zhvilluar një tjetër paraqitje heroike, teksa ka barazuar ndaj Juventusit me rezultatin 3 – 3,…

Merkato | Mësoni lëvizjet dhe zhvillimet e fundit në Serie A

Merkato duket më e ndezur se kurrë për skuadrat italiane, të cilat janë rikthyer dhe ata në një destinacioni të kënaqshëm për yjet e futbollit botëror. Juventusi duket si skuadra e lakmuar nga shumë futbollistë dhe një ndër ta është dhe…

Bufon: Champions-i? S’jemi favoritë, Juve dhe Barça po

Xhanluixhi Bufon ka dhënë një intervistë për “SKY”, ku dhënë mendimet e tij për skuadrat favorite në këtë edicon të Champions-it. Gardiani i PSG-së e pranoi se ai nuk e sheh ekipin e tij aktual si favorit, ndërkohë që tha të kundërtën për…

VIDEO / Ronaldo hyn në histori, gol jubilar ndaj Xhenoas

Kristiano Ronaldo tundi rrjetën ndaj Xhenoas, duke i dhënë avantazhin skuadrës së Juventusit. Ky finalizim i portugezit është shumë special në aspektin e statistikave. 33-vjeçari është lojtari i parë në histori që kap shifrën e 400 golave…