Browsing Tag

Juve

Merkatoja e dështuar, Junajtid gjen zgjidhje te Juve dhe Roma

Merkatoja e kësaj vere ishte shumë zhgënjyese për skuadrën e Mançester Junajtid. “Djajtë e Kuq” afruan brazilianin Fred dhe të riun Dalot. Kjo gjë solli një lumë kritikash nga trajneri Zhoze Murinjo, i cili akuzoi bordin drejtues për…

Monako befason Juven e Çelsin, gati firma me talentin rus

Një ndër zbulimet më të mëdha të Botërorit “Rusi 2018” ishte dhe mesfushori rus Aleksandr Golovin. Talenti i CSKA-së së Moskës u bë objekt merkatoje për shumë klube elitate nëpër Europë. Por së fundmi mësohet fati i 22-vjeçarit është…

Nejmar komenton transferimin e Ronaldos te Juventusi

Ylli i PSG-së Nejmar Xhunior ka komentuar mbi transferimin e Kristiano Rolandos te skuadra e Juventusit.  Futbollisti 26-vjeçar ka mbajtur të njëjtën linjë me atë çfarë kanë thënë shumica e opinionit publik për këtë lëvizje, pasi dhe ai…

Pjaniç projekton largimin, emëron agjentin shqiptar

Miralem Pjaniç është kthyer në një fiksim për klubin e Barcelonës, që e konsideron lojtarin si pasuesin ideal të të sapo larguarit Andres Iniesta. Mesa duket dhe boshnjakut i pëlqen ideja e një aventure të re në Spanjë pas dy vitesh te…

Postimi i Ronaldos në Instagram kap shifra rekord

Kristiano Ronaldo është padyshim futbollisti më i famshëm në rrjetet sociale dhe me diferencë të madhe nga ndjekësi më i afërt Nejmar, i cili ka 35 milionë ndjekës më pak se “CR7” në rrjetin social Instagram, ku portugezi është gjithashtu i…

“Juventusi i pakapshëm? Aspak, dua Interin në Champions”

Hegjemonia e Juventusit duket se do të vazhdojë edhe sezonin e ri. Transferimi “bombë” i CR7 në Torino duket se ka vrarë ende pa filluar garën për titullin e “Scudetto-s”, por një protagonist i së shkuarës në Serie A si Zhoze Murinjo në një…