VIDEO | Dibala i jep tre pikët Juventusit, “Zonja” vendos rekordin historik

0

Juventus bëri detyrën duke mposhtur në transfertë Bolonjën me rezultatin minimal 0 – 1. Goli i vetëm i takimit u shënua nga Paolo Dibala, i cili shkon në kuotën e katër golave të shënuar në këtë sezon të Serie A.

Me këtë fitore Juventusi vendos një rekord në Serie A, pasi bëhet ekipi i parë që regjistron 22 fitore pas 25 javësh kampionat.

Kievo e vendit të fundit nuk arriti më shumë se një barazim pa gola ndaj vizitorëve të Xhenoas, ndërsa me nga një pikë u ndanë dhe Sasuolo me SPAL-in par një 90-minutëshi që përfundoi me rezultatin 1 – 1.

 

Bolonja 1 – 1 Juventus
Shënues: Dibala 67’

Kievo 0 – 0 Xhenoa

Sasuolo 1 – 1 SPAL
Shënues: Pelusi 43’ / Petanja 68’

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.