Zyrtare | Juventus arkëton miliona, Ken prezantohet në Angli

E ardhmja e Moise Ken është vulosur tashmë. Pas negociatave që zgjatën më shumë se një…

I ka “ngelur” në derë, Juve gjen vend për 26-vjeçarin

6-vjeçari ishte shumë pranë shitjes te Benfika

Inter heq dorë nga Lukaku, Konte gjen një sulmues “low cost”

Interi nuk është më në garë për sulmuesin e Mançester Junajtid, Romelu Lukaku. Në një moment…

Ronaldo: Te Juve punohet, Championsi vetëm çështje kohe

Kristiano Ronaldo ka dhënë një intervistë të gjatë për medien e njohur spanjolle “MARCA”. Ylli portugez…

Ronaldo: Nuk ndikova në transferimin e De Ligt, Nejmar qëndron në Paris

Kristiano Ronaldo ka dhënë një intervistë të gjatë për gazetën spanjolle “MARCA”. Ylli portugez u vlerësua…

Juventusi i prish punë, Marota aktivizon planin perfekt

Interit deri tani i ka ngelur Ikardi në derë. Juventusi është klubi që tenton të prishë…

Takohet me drejtuesit, shuhet dëshira bardhezi e Kiezës

Juventusi gati e kishte përfunduar transferimin e Federiko Kiezës, por ardhja e Roko Komisos në krye…

A do të transferohet Pogba te Juve? Sarri jep përgjigjen epike!

Maurisio Sarri ka folur për ESPN pas ndeshjes kundër Totenhemit, të cilën Juventusi e humbi 2-3.…

“Lypës të mbaruar, s’fitoni as 2000 euro”, arrestohet i dehuri Trezëge

Ish-lojtari i njohur i Juventusit, David Trezëge, ka përfunduar në qelitë e paraburgimit në një prej…

Raiola: De Ligt te Juve për t’u bërë më i miri, ja pse më kujton Ibrahimoviç

Mino Raiola ka folur para medieve në lidhje me transferimin e Matijs de Ligt te Juventusi.…

Milan troket te Juventusi, synohet huazimi i mbrojtësit

Qendërmbrojtësi turk Merih Demiral u zyrtarizua pak ditë më parë si lojtari më i ri i…

Lajm i keq për tifozët, “FIFA20” zhduk emrin Juventus

EA SPORTS bën të ditur detajet e video-lojës

Plan B për sulmin, Bajerni kërkon të rikthejë një “ish”

Te Bajerni i Mynihut janë mëse të kënaqur me Robert Levandovskin. Polaku konsiderohet nga shumë vetë…

Juventus vulos largimin e Matuidi, PSG tundohet nga çmimi

E ardhmja e Blez Matuidi te Juventusi është vënë në dyshim pas transferimeve të Eron Ramsei…

Plas sherri tek Ajaksi, De Ligt ndihet i tradhtuar

Është bërë e qartë prej disa ditësh që e ardhmja e Matis De Ligt do të…

Konte: S’ka limite për Interin tim, riktheva Juven e Çelsin te titulli

Antionio Konte ka folur para gazetarëve në të parën konferencë zyrtare si trajneri i Interit. Trajneri…

Anjeli s’ka mëshirë, Juventusi largon dy “pleqtë” e mesfushës

Mesfusha e Juventusit pritet të pësojë një ndryshim total. Kampionët e Italisë kanë zyrtarizuar prej kohësh…

“Në Itali vetëm Juve, respektojmë dy vitet e kontratës”

E ardhmja e Gonzalo Higuain mbetet një enigmë. Sulmuesi argjentinas nuk arriti të bindte në dy…

E bujshme | “Bomba” e merkatos, Juventusi rikthen legjendën në Torino

Juventusi i ka befasuar të gjithë duke kryer një lëvizje të pabesueshme. Xhanluixhi Bufon do të…

Insinje: Sarri te Juventusi? Do përjetohet si tradhti në Napoli

Mauricio Sarri duket i destinuar për të qenë trajneri i Juventusit në sezonin e ardhshëm. Tekniku…

Juve arrin akordin financiar, e ardhmja e Sarrit në dorën e Abramoviç

Mauricio Sarri dhe Juventusi kanë mbyllur fazën e negociatave. Sipas “goal.com”, palët kanë rënë dakord për…

Juventusi përgatit bombën, arrin akordin me yllin e Serie A

Mesfushori i Lacios, Sergei Milinkoviç-Saviç, nuk ka mundur të përsëritë sezonin e kaluar ku ishte protagonisti…

Nesta e mbyll te Peruxhia, mund të kthehet te dashuria e parë!

Alesandro Nesta nuk do të jetë më trajner i skuadrës së Peruxhës. Eliminimi në ndeshjen e…

De Laurentis sulmon: Nuk i mposhtim dot padronët e Italisë!

Aurelio De Laurentis nuk mund të qëndrojë më shumë se një javë pa ngacmuar rivalët e…

Paraqitje e shkëlqyer e Gjimshitit, shtypi italian nuk kursehet me vlerësime

Paraqitja mbresëlënëse e Berat Gjimshitit kundër Juventusit nuk u anashkalua nga shtypi italian. Futbollisti shqiptar luajti…

VIDEO | Atalanta kalon pengesën Juventus, Championsi më pranë se kurrë

Atalanta është më pranë se kurrë kualifikimit në Champions League. Bergamaskët ia arritën të dilnin me…

Gatuzo konfirmon largimin e parë, ka një mesazh për Juventusin

Xhenaro Gatuzo ka folur para gazetarëve në prag të takimit të nesërm ndaj Frozinones. Trajneri i…

Aleksis Sançez pranë rikthimit në Itali, agjenti takohet me dy drejtues klubesh

Aventura e Aleksis Sançez te Mançester Junajtid ka rezultuar një dështim i paimagjinueshëm. Sulmuesi kilian u…

VIDEO | Roma ndëshkon Juventusin, Florenci dhe Xheko protagonistë

Roma ka mundur në “Olimpico” Juventusin me rezultatin 2 – 0. Autori e golave në këtë…

E bujshme | Në Itali janë të sigurt, Alegri jep nesër dorëheqjen

Media e njohur italiane “Sport Mediaset” ka raportuar një lajmë të bujshëm në lidhje me të…

“Ronaldo ka shpëtuar Juventusin nga Serie B”, mamaja e CR7 jeton në një botë tjetër

Mamaja a Kristiano Ronaldos ka marrë vëmendjen e shumë medieve për shkak të një gafe që…

Misioni i Ronaldos: Dua të fitoj ndaj paragjykuesve, Juves i tregova sa vlej

Kristiano Ronaldo ka dhënë një intervistë të gjatë për revistën spanjolle “ICON”, ku ka diskutuar mbi…

Juve nis sulmin për Ikardin, ja detajet e ofertës së parë

Mauro Ikardi është kthyer në një objektiv konkret të Juventusit. Sipas gazetarit italian Tankrei Palmeri, drejtuesit…

VIDEO | Ronaldo s’ka mëshirë për Interin, tani zyrtarisht “Mister 600”

Kristiano Ronaldo është rikthyer të shënojë në Serie A, teksa në minutën 62-të barazoi në 1…

Pabesi nga Instagrami, Kanselo ka një problem me Alegrin

Raporti midis Zhoao Kanselos dhe trajnerit Masimiliano Alegri mund të ketë pësuar një krisje të fortë.…

Dizajn i ri dhe rikthim i ngjyrës rozë, Adidas habit me fanellën e re të Juventusit

Uniforma e re e Juventusit është zbuluar nga sajti i njohur footyheadlines”. Në fotot e bëra…

Alegri: Luajtëm më mirë se Ajaksi, çuditërisht humbëm

Masimiliano Alegri doli ditën e sotme para gazetarëve për të folur rreth ndeshjes së nesërme ndaj…

E zbulojnë në Angli, Anjeli kontakton trajnerin e njohur

Eliminimi nga Ajaksi në çerekfinalet e Champions League mund të shkaktojë një reaksion zinxhir te Juventusi.…

Pirlo: E ndiqja prej kohësh De Jong, ia sugjerova Juves disa herë

Frenki De Jong ishte në dyshim për të luajtur në takimin e djeshëm midis Juventusit dhe…

Ten Hag: Pjesa e parë ishte luftë, ja pse morëm kontrollin e lojës

Trajneri i Ajaksit Erik Ten Hag nuk mund t’i fshinte emocionet e kualifikimit në përfundim të…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online