Juve e pandalshme në Itali, vendos rekord historik

0

Juventus arriti të merrte tri pikët në transfertën më të vështirë, atë ndaj Napolit. “Zonja e vjetër” fitoi me rezultatin 2 – 1, ndërsa ndeshjes nuk i munguan polemikat dhe tensionet.

Me këtë fitore Juventus vendos një rekord historik në Serie A, duke qenë ekipi i parë që arrin të jetë i pamposhtur pas 26 javëve kampionat.

Teorikisht është e mundur që djemtë Alegrit të thyejnë dhe rekordin e vendosur nga Antonio Konte në sezonin 2013-2014, ku Juventusi grumbulloi 102 pikë, me një rekord prej 33 fitores, 3 barazimesh dhe 2 humbjesh.

 

Standings provided by Sofascore LiveScore

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.