VIDEO | Fitore historike për Italinë, “prenotohet” çerekfinalja

Kombëtarja e Italisë mori një fitore të merituar 2 – 0 kundër Kinës në fazën e…

FOTO | Shpejtësi e lartë dhe mungesë sigurie, fansat “masakrojnë” Bufonin

Xhanluixhi Bufon është një shembull me sjelljen e tij në fushë, por shfaqet e kundërta në…

VIDEO: Polonia rrëzon Italinë me një goditje dhe kualifikohet

Italia U21 fluturoi pas fitores ndaj Spanjës dhe ndoshta e mendoi të mbyllur diskutimin e kualifikimit,…

E rrallë, Andrea Pirlo denoncon sozinë e tij

Sozitë e personave të famshëm janë gjithmonë diçka interesante për t’u parë. Të gjithë shfaqemi kurioz…

”Çmendet“ Mançini, dy talentet përfundojnë në tribunë!

Roberto Mançini ka publikuar listën e 23 lojtarëve, që do të jenë në dispozicion për ndeshjen…

Baloteli ndez zjarrin e ri: Jashtë Italisë për fajin tim, apo…?

Mario Baloteli ka folur për ‘Canal +’ në Francë dhe ka komentuar lënien jashtë kombëtares italiane…

Mançini zbulon të përzgjedhurit, Baloteli jashtë liste

Roberto Mançini ka bërë publike listën me të grumbulluarit për ndeshjet e muajit qershor, ku Italia…

Shpërthen Trapatoni: As burgu nuk të ka bërë efekt, je shumë i çmendur!

Bajron Moreno është rikthyer në skenë dhe italianët nuk kanë kujtime të bukura me të nga…

“Xhelati” i Botërorit 2002, Moreno: Po, gabova ndaj Italisë!

Disa ndeshje nuk harrohen kurrë, qofshin fitore të mbushura me gëzim apo humbje prej… gjykimit të…

“Në Itali do e vrisnin Klopin! I ekzagjerojmë gjërat dhe nuk kemi durim”

Në futboll një nga gjërat më të vështira është durimi dhe qetësia. Sidomos te tifozët, të…

Mançini: Brezi i ri më jep shpresë, do ndryshoj mentalitetin e skuadrës

Trajneri i ekipit kombëtar të Italisë, Roberto Mançini edhe pse jo aktiv me Italinë për momentin…

Baloteli shfryn dufin: Nuk jam robot, as epidemi!

Mario Baloteli përbën gjithnjë lajm, çfarëdo që të bëjë apo të mos bëjë. Sulmuesi italian ka…

Debutimi me Italinë, Di Françesko dhe këshillat e Totit: Zaniolo tregon sekretet

Italia i nisi mbarë eliminatoret e Euro 2020, duke fituar përballë Finlandës me rezultatin 2-0. Golat…

Italia bind, Mançini ul euforinë: Takohemi rrallë

Fillimi i mbarë në kualifikueset e Euro 2020 duhej për renditjen, por sidomos për moralin e…

VIDEO: Fillim perfekt, Italia shkëlqen dhe zbulon “xhevahirin” e Juves

Pas “nxehjes” në Nations League, Italia e Roberto Mançinit i ka nisur në mënyrë perfekte kualifikueset…

“Një yll në rritje”, Mançini i thur elozhe talentit të Juventusit

Moise Kin është një lojtar nga i cili pritet shumë. Vetëm 19-vjeç, por Kin ka shënuar…

Mançini vazhdon eksperimentet, ndaj Finlandës i besohet emrave të rinj

Italia pret sot Finlandën në Udine për të startuar siç duhet rrugën drejt “Euro 2020”. Emri…

Açerbi: Nuk e kuptoj pse nuk më thërriti Mançini

Françesko Açerbi po përjeton sezonin më të mirë të karrierës së tij edhe pse në moshën…

Bernardeski: Çmenduri nëse pezullohet Ronaldo! Ju tregoj ëndrrën time

Federiko Bernardeski ishte një ndër lojtarët më të mirë në fushë në fitoren 3 – 0…

Itali e re dhe sulmuese, Mançini: Ja çfarë dua me Finlandën, fatlum për mesfushën që kam

Italia po përgatitet për dy ndeshjet kundër Finlandës (23 mars në Udine) dhe Litenshtejnit (26 mars…

Mançini grumbullon 29 lojtarë, ka vend dhe për “anormalin” Kualjarela

Trajneri i kombëtares italiane, Roberto Mançini, ka shpërndarë 29 ftesa për grumbullimin e muajit mars. Në…

Baloteli mesazh Mançinit: Tani mendoj vetëm për Italinë

Transferimi te Olimpiku i Marsejës ka “ringjallur” Mario Balotelin. Sulmuesi italian ka shënuar pesë gola në…

Mançini: Kam një këshillë për Juven, Ikardin e bëra unë kapiten

Puna e Roberto Mançinit ka filluar të japë fryte dhe Italia po rritet gradualisht. Trajneri i…

“Vetëm unë besoja te Kualjarela, ai sapo ka nisur të luajë futboll!”

Fabio Kualjarela po përjeton një rini të dytë. 36-vjeçari i Sampdorias ka shënuar 16 gola në…

Rini e dytë për Kualjarelan, sulmuesi rikthehet edhe në kombëtare

Pas 11 ndeshjeve radhazi me gol, Fabio Kualjarela vazhdon të jetë një nga sulmuesit më të…

Tifozja më speciale e “axurrëve”, Eleonora Bertoli i magjeps të gjithë

Tifozja më speciale e kombëtares së Italisë është padyshim Eleonora Bertoli. Modelja italiane nuk lë ndeshje…

Talenti kuqezi transferohet në Itali, nënshkruan me Bolonjën

Elmando Gjini është vetëm 16-vjeç dhe e ardhmja e mesfushorit të Shqipëri U-17 duket e ndritur.…

Kapelo: Mançinit ia vlerësoj këtë cilësi, ka një zgjidhje për racizmin. Titulli i Interit? Qesharake!

Italia është në rrugën e duhur dhe Roberto Mançini po bën një punë shumë të mirë…

Rrëfimi ndryshe i Mançinit: Frymëzohemi nga Saki, absurde thirrjet raciste në vitin 2019!

Roberto Mançini vazhdon punën për ringritjes e Italisë aty ku e meriton. Trajneri i kombëtares së…

Vetëofrohet Zambrota: Nuk refuzohet kombëtarja, bukur të punosh me Mançinin

Një ofertë nga kombëtarja është e vështirë të refuzohet dhe Xhanluka Zambrota e di mirë, pasi…

Italia, Kielini, racizmi dhe politika, Bufon: Në finale me Juven? Dua të festoj si i çmendur!

Xhanluixhi Bufon po shijon aventurën franceze me PSG dhe ëndrra e tij është fitimi i Champions…

Objektivi i “guximtarit” Mançini: Duam të fitojmë Euro 2020

Roberto Mançini po bën një punë të mirë me kombëtaren e Italisë. Lojtarë të rinj, entuziazëm…

Mançini flet për Roma-Inter dhe prek temën “Baloteli”: Më vjen keq për Marion!

Ndeshja e luajtur mbrëmë midis Romës dhe Interit hapi shumë polemika, për sa i përket disa…

Mançini: Më pëlqyen të rinjtë dhe mentaliteti, ja çfarë dua tani e mbrapa

Një gol i Politanos në minutën e katërt shtesë i dha fitoren Italisë përballë SHBA. Interistit…

Italia nuk di të shënojë, e nderon interisti Politano

Në minutën e fundit të shtesës vendos Politano: sulmuesi anësor i Interit bëhet vendimtar, duke shënuar…

Ndryshime te Italia: Mançini kthen 6 lojtarë në shtëpi, dëmtohet Pelegrini

Pavarësisht se zhvilloi një ndeshje pozitive, Italia nuk shkoi më shumë se një barazim pa gola…

Bonuçi: Çfarë vuajtje pa kupë bote, njollë që nuk fshihet kurrë!

Italia do të përballet sonte në mbrëmje me Portugalinë në “San Siro” për Ligën e Kombeve.…

Mançini i sinqertë: Nuk kam shkop magjik, çdo gjë kërkon kohë!

Italia do të presë mbrëmjen e nesërme Portugalinë në “San Siro”, në një sfidë që do…

Santos i qartë: Nuk mbrohemi, në Itali kemi ardhur për të fituar!

Italia do të presë mbrëmjen e nesërme Portugalinë në “San Siro”, në një sfidë që do…

Italia ndryshe e Mançinit: Në sulm ndaj Portugalisë, duhet t’i kënaqim tifozët

Italia po përgatitet për ndeshjen e së shtunës kundër Portugalisë. Sfida zhvillohet në “San Siro” të…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online