Italia nuk di të shënojë, e nderon interisti Politano

Në minutën e fundit të shtesës vendos Politano: sulmuesi anësor i Interit bëhet vendimtar, duke shënuar golin e fitores 1-0 që axurrët arritën në miqësoren kundër Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Genk.

Politano u fut në pjesën e dytë dhe vendosi ndeshjen, duke i dhuruar një buzëqeshje trajnerit Roberto Mancini.

Gjithsesi, sërish raste pa fund të humbura nga Italia, që hodhi në fushë edhe tre debutues (Sensi, Grifo e Kean).
Dominim në lojë e raste, gol i artë në fund, sepse fitorja e arritur në Belgjikë është një tjetër hap përpara në renditjen FIFA për një Itali që ishte fundosur keq në vitet e fundit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online