Shpërthen Trapatoni: As burgu nuk të ka bërë efekt, je shumë i çmendur!

0

Bajron Moreno është rikthyer në skenë dhe italianët nuk kanë kujtime të bukura me të nga kampionati botëror i vitit 2002. Gjyqtari nga Ekuadori ka pranuar se duhet të kishte dhënë karton të kuq për lojtarin e Koresë së Jugut për ndërhyrjen ndaj Zambrotës, por nga ana tjetër ka “thumbuar” Xhovani Trapatonin.

“I kërkova Totit dhe Trapatonit të flisnim pas ndeshjes, por më refuzuan. Nuk e dëmtova Italinë. Ndoshta nuk pashë ndërhyrjen për karton të kuq ndaj Zambrotës, por nuk e dëmtova Italinë. Nuk kishte penallti ndaj Totit, vendimi ishte i pastër. Trapatoni është një frikacak”, është shprehur ai në programin ekuadorian “Futbol Sin Casete”.

REAGIMI – Tekniku italian, Xhovani Trapatoni, pas deklaratës së Morenos nuk ka ngurruar të reagojë dhe përmes adresës së tij në Twitter ka shkruar: Të quhesh frikacak nga Moreno, edhe kjo më duhej! Ç’të them? Unë po e quaj shumë trim atëherë (ose të çmendur) që kthehet dhe mbron veten për atë lloj arbitrimi. I dashur Bajron, burgu dhe vitet që kalojnë duket se nuk të kanë mësuar të jesh sadopak i përulur”.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.