Browsing Tag

Halili

“Thonë se luaj prej babait”, Grent Halili ka një mesazh

Grent Halili, sulmuesi i Tiranës, është ftuar te emisioni “Procesi Sportiv” në Top Channel dhe që në fillim ngacmohet në lidhje me faktin që është djali i presidentit. I riu do kishte dëshirë që njerëzit të mos ia përmendin diçka të tillë,…

VIDEO | “Lufta” në Krujë, ja pamjet e plota dhe episodet

Përfundimi i ndeshjes Kastrioti – Tirana u shoqërua me skena tensioni. Fillimisht pati një konfrontim të lehtë deri në shtyrje midis forcave të sigurisë dhe trajnerit të Tiranës Ardian Mema, ndërsa më pas situata u përkeqësua. Në pamjet…

Një dilemë për Memën, Tirana me sytë nga Disiplina

Tirana do të ndeshet të dielën ndaj Kukësit në kuadër të javës së 21-të të Kategorisë Superiore. Me shumë gjasa trajneri Ardian Mema s’do të ketë të gatshëm sulmuesin Grent Halili, por për të qenë të sigurt, bardhebluve u duhet të presin…

“Duhet stadium i ri”, Halili hedh idenë e guximshme!

Refik Halili ka qenë një lumë i mbushur dhe sot ka shpërthyer, duke folur pa fund në lidhje direkte me "Zona Gol" në Supersport,. Presidenti i Tiranës Refik Halili, në lidhje direkte me "Zona Gol" në Supersport, ka folur gjatë edhe për…

Mema takim me drejtuesit e Tiranës, merret vendimi

Vetë trajneri Ardian Mema e vuri në diskutim vazhdimësinë e tij në krye të Tiranës. Trajneri i bardhebluve u shpreh se sfida me Luftëtarin mund të ketë qenë e fundit për të. Një situatë jo e mirë, pasi Mema ka vetëm pak kohë që ka marrë…

Halili: Kukësi tani pret vetëm një qendërmbrojtës

Gjatë prezantimit të sulmuesit Rauf Alijev dhe mbrojtësit Ardit Peposhi, menaxheri i Kukësit Naim Halili ka folur në lidhje me lëvizjet e fundit të Kukësit dhe për planet e merkatos verore. “Derisa jemi klubi kampion, normalisht që edhe…

Halili takim me skuadrën: Dua ngjitjen direkte dhe Kupën

Presidenti i bardhebluve u uron djemve sezon të mbarë dhe shpalospara tyre objektivat për sezonin e ri Olsi Avdiaj “Të rikthejmë menjëherë Tiranën në Kategorinë Superiore dhe tëfitojmë e Kupën e Superkupën së Shqipërisë”. Ky është…

Lista e Tiranës, UEFA harron Grent Halilin

UEFA ka publikuar në faqen e vet listat e skuadrave pjesëmarrëse në Europa League, me numrin përkatës që do të mbajë çdo futbollist. Në teori UEFA nuk bën gabime të mëdha dhe listat janë dërguar nga klubet, ndaj konsiderohen zyrtare e pa…

Halili: Duan të ma marrin Tiranën, por nuk ka shans të ndodhë

Presidenti i Tiranës, Refik Halili, në konferencën e gjatë për shtyp gjatë prezantimit të trajnerit të ri Ze Maria, ka folur edhe për të ardhmen e klubit dhe për tentativat, sipas tij, që janë bërë dhe po bëhen për t’i marrë klubin. “Unë…

Halili kërkon falje: Sezon i tmerrshëm

Në konferencën për prezantimin e trajnerit të ri, Hoze Marselo Ferreira, presidenti Refik Halili ka gjetur rastin të kërkojë falje publike për rënien e Tiranës nga kategoria. "Ju kërkojmë ndjesë po në jetë ka edhe momente të vështira. Dua…

Josa e Halili në tryezë, ende nuk ka një vendim

Numri një i klubit është takuar me trajnerin, por asgjë nuk është vendosur mbi të ardhmen. Në 48 orët e ardhshme merret vendimi për stafin teknik Vladimir Prenga Mjegullnaja te Tirana pritet të largohet shumë shpejt, pasi presidenti…