Problemet e Tiranës, derbi dhe raporti me tifozët: Grent Halili i thotë të gjitha

0

I ftuar në emisionin “Procesi Sportiv” në “Top Channel”, futbollisti i Tiranës foli mbi rëndësinë e derbit me Tiranën dhe raporti që ai dhe babai i tij kanë me tifozët e Tiranës.

“Nevina nuk na ka mbështetur shumë, madje na ka kritikuar. Të gjithë tifozët janë të mërzitur. E ftoj në derbi dhe shpresojmë t’i qetësojmë gjakrat me Nevinën”.

Derbi? Dihet rëndësia, dihet edhe presioni që kemi vite pa fituar. Them se do ta mposhtim këtë herë Partizanin. Do triumfojmë”.

“Nuk kam menduar të luaj me ekip tjetër këtu. Unë jashtë? Nuk kam pasur shumë minuta. Duhen për t’u rritur më shumë. Për të shkuar jashtë duhet punë. Unë  nuk kam nisur ende te Tirana. Edhe faktorë të jashtëm, presioni nga tifozët, ka ndikuar tek ata që të mos më aktivizojnë për shkak të paragjykimeve”.

“Tifozët janë të acaruar, janë mësuar ta shohin Tiranën kampion, ose në vendet e para. Ishte një keqkuptim. Profesor Mema dhe kapiteni Karabeci i sqaruan dhe gjithçka u mbyll. Ndaluan autobusin afër Tepelenës, zbriti profesori dhe u qetësua situata. Kemi tifozët më të mirë në Shqipëri. Në dy derbi e kanë mbushur stadiumin plot. Nuk e mbushin si ne ata. Imagjinoni po të ishim në situatën e Partizanit ne tani”.

“Marrëdhëniet me tifozët i kam të mira. Nuk kam ofenduar dikë, as ata mua. Sa i takon pjesës së babait, gjithçka erdhi për shkak të lejes që iu dha për të luajtur Partizani në fushën tonë. Ishte vetëm një stadium këtu dhe pse mos të luanin. U mbledhin aksionerët dhe vendosën që të luajë. Aty ata u acaruan, erdhi edhe rënia nga kategoria dhe gjërat u agravuan. Me fitimin e Kupës dhe mbijetesës gjerat do qetësohen”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.